Arınç'tan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor...

24 Şubat 2015 Salı 4:13
Arınç'tan önemli açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. BaşbakanlıkMerkez Bina'daki toplantı, 6,5 saat sürdü.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Arınç'ın açıklamalarından satır başları: 

Meclis çalışmaları ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı, İç Güvenlik Yasası diyebileceğimiz kanun ile ilgili olarak geçtiğimiz toplantıdan bu yana neler yapılabilediği konusunda bilgi sundu.

ŞAH FIRAT OPERASYONU

Operasyon yönüyle başarılı olarak geçti.

Bakanlar Kurulu 50 günün ardından 9 Mart'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanacak.

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

Demirtaş'ın '2 maddeyi getirin hemen çıkaralım' açıklaması çok basit, ucuz bir açıklama. Bir siyasi partinin genel başkanına yakışmaz doğrusu.

Bu getirdiğimiz tasarı bir bütündür. Bu bütünlüğün içerisinde iç güvenliğe yönelik tedbirler olduğu gibi, jandarma teşkilatı ve emniyet teşkilatıyla ilgili konularda vardır. Bunu artık doğan çocuklar bile biliyor.

Herkes paketin içinde ne olduğunu biliyor. Birbiriyle hiçbir konuda anlaşamayan 3 parti görüşmeleri engellemeye çalışıyor. AB normları ve uluslararası hukuk standartlarına uygun bir düzenleme yapıyoruz.

Suç işlemeyi meslek edinmiş örgütler var. Herkes özgürce fikrini söylesin ama insanlar ölmesin.

Nasıl oluyor da MHP ve Bahçeli parlamentonun kilitlenmesine yol açar? Bugün Meclis'te yapılanları anlamak münkün değil halkımız çok iyi görüyor.

Demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı tedbir alıyoruz.

Şu yaşananları bir ibret olarak görmeli ve herkes kendi partisinden hesap sormalı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »