18 Haziran 2018, Pazartesi

Arjantin şampiyon gibi karşılandı

Arjantin, Dünya Kupası macerasının ardından ülkesine geri dönerken, başkent Buenos Aires'te binlerce kişi tarafından karşılandı

15 Temmuz 2014 Salı 19:52
Arjantin şampiyon gibi karşılandı
24 yıl önce Almanya'ya mağlup olduğu final maçının ardından Arjantin ilk kez Dünya Kupası'na bu kadar yaklaşmıştı. Ancak tarih tekerrür etti ve Almanya, Tangocular’ı bir kez daha yenerek kupanın sahibi oldu.

Bu durum Arjantinli binlerce taraftarı hayal kırıklığına uğratsa da Başkent Buenos Aires'te Arjantin Milli Takım oyuncuları şampiyon gibi karşılandı.

Ülkeye dönen Arjantin için havalalimanına gelen binlerce kişi arasında Devlet Başkanı Cristina Kirchner da yer adı. Kirchner, nasıl takım olunacağını kazanma hırsını tutkuyu ve başarıyı tüm dünyaya gösterdikleri için milli takımı tebrik etti.

MESSI: HİÇBİR ŞEYDEN ÇEKİNMEDİĞİMİZİ KANITLADIK

Başkanın ardından mikrofonu alan Lionel Messi ise ülkesine kupayla dönemediği için üzgün olduğunu söylerken; “Sizlere Dünya Kupası mutluluğunu yaşatmak isterdim. Çok uğraştık, elimizden geleni yaptık ama olmadı. Yine de finalde oynayarak ne kadar zorlu bir rakip olduğumuzu ve hiçbir şeyden çekinmediğimizi kanıtladık.

Bize inanmayan pek çok gazeteci ve taraftar vardı. Ama biz inanmaktan hiç vazgeçmedik ve final maçına kadar takım ruhumuzu hiç kaybetmedik. İleride Arjantin halkını daha da mutlu etmek için çalışmaya devam edeceğiz”
dedi.

Arjantin 1978 ve 1986 yıllarında Dünya Kupası'nı kaldırmayı başarmıştı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »