26 Mayıs 2018, Cumartesi

Asafa Powell'a CAS müjdesi

Doping yaptığı gerekçesiyle 18 ay ceza alan Jamaikalı sprinter Asafa Powell'ın itirazını değerlendiren Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), cezayı 6 aya indirdi

15 Temmuz 2014 Salı 18:53
Asafa Powell'a CAS müjdesi
CAS'ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, yasaklı madde kullandıkları gerekçesiyle 21 Haziran 2013'ten başlayarak 18'er ay pistlerden men edilen eski 100 metre dünya rekortmeni Jamaikalı Asafa Powell ile 2008 Pekin Olimpiyatları'nda kadınlar 100 metrede gümüş madalya kazanan Sherone Simpson'ın cezalarının 6 aya indirilmesine karar verildi.

Bu kararla cezalarını çoktan çekmiş olan Powell ve Simpson'ın yarışlara katılmasına herhangi bir engel kalmadı ancak iki atlet de İskoçya'nın Glasgow kentinde 23 Temmuz-3 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak 20. İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) Oyunları'na, Jamaika Milli Takımı'nın kadrosu belirlendiği için katılamayacak.

Powell ve Simpson savunmasını, bilinçli olarak yasaklı bir madde almadıkları, doping testlerinin kullanımı yasal olan "Epiphany D1" isimli besin takviyesi nedeniyle pozitif çıktığı üzerine kurmuştu.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »