ASELSAN'da Genel Müdür Faik Eken oldu

Yaş haddi nedeniyle görev süresi dolan ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman'ın yerine Faik Eken'in getirilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

30 Mayıs 2014 Cuma 19: 2
ASELSAN'da Genel Müdür Faik Eken oldu
Törende konuşan ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, ASELSAN'da iyi bir ekiple çalıştığını ve bu ekipten ayrıldığı için hüzünlü olduğunu söyledi. 

ASELSAN çalışanlarına işlerini severek yapmaları tavsiyesinde bulunan Ergeneman, "Rahmetli Hacim Kamoy'un söylediği 'Birinci sınıf adamlar yanlarına birinci sınıf adamları alırlar. İkinci sınıf adamlar ise üçüncü sınıf adamları alırlar' öğretisini hiç unutmadım. ASELSAN'da biz hiç çekinmeden hep birinci sınıf adamları aldık" ifadelerini kullandı.

Ergeneman'dan görevi devralan Faik Eken de 28 yıl önce Ar-Ge mühendisi olarak çalışmaya başladığını belirterek, "ASELSAN, bana ülkeme hizmet etme imkanı verdi" dedi.

Uzun süre yurt dışında bulunduğunu ifade eden Eken, şöyle konuştu:

"Orada da çalışabilirdim ama ASELSAN’da olmak istedim. Türkiye’nin en zeki, yetenekli insanlarıyla birlikte çalıştım. Onlarla çok zor projelerde omuz omuza mücadele edip başarılı olma şansını yakaladım. Kuruluş yıllarında ASELSAN ruhunu yaratan öncü bir ekip vardı. Sayın Ergeneman da onlardan biri. Son 8 yılda Sayın Ergeneman ile çalıştım. Bu dönemde çok büyük bir atılıma liderlik etti."

Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat


ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat ise Ergeneman'ın tecrübe ve bilgilerinden faydalanmaya devam edeceklerini belirtti. Canpolat, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ASELSAN’ın yükselmesi için azim, şevk ve sabırla çalışılan yeni bir döneme başlıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Törenin ardından Canpolat, Ergeneman'a hizmet anısı şilti ve beratı verdi.

Faik Eken kimdir?


Lisans derecesini ABD Michigan Teknik Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden, doktora derecesini de Tulane Üniversitesi'nden alan Eken, 1986 yılında ASELSAN Sayısal Sistemler Müdürlüğü'nde elektronik mühendisi olarak göreve başladı. Eken, 2006'dan bu yana Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »