Asil Nadir KKTC’ye gitti

Tutuklu bulunduğu İngiltere’den Türkiye’ye iade edilen Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir, tahliye edilmesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gittiği öğrenildi.

23 Nisan 2016 Cumartesi 13:20
Asil Nadir KKTC’ye gitti
İstanbul'dan kalkan tarifeli uçakla saat 11.00'de Ercan Havalimanı'na  gelen Nadir'i, sevenleri karşıladı. Nadir'in ilk sözleri şunlar oldu: "Söylenecek çok şey var ama şu an söylemeyeyim. Kıbrıs’ın onurlu mücadelesine çok güzel katkılarımız olacak. Birbirinizi sevin, sıkı durun herşey çok iyi olacak."

 Sahibi olduğu olduğu Polly Peck şirketinden zimmetine para geçirmekten  2011 yılında suçlu bulunan ve İngiliz Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi tarafından  10 yıl hapis cezasına çarptırılan 74 yaşındaki Asil Nadir'in cezasının geri  kalanını Türkiye'de çekme talebi, İngiltere Adalet Bakanlığınca kabul edilmişti.

Londra'dan İstanbul'a getirilen Nadir, Silivri Ceza İnfaz Kurumuna  konulmuştu. Suçu işlediği tarihte yürürlükte olan 4616 sayılı şartla salıverme ve  erteleme yasasından faydalandığı öğrenilen Nadir, tahliye edilmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »