Aşırı yağıştan dereler taştı

Bartın'da sağanak nedeniyle Aygır Deresi'nin taşması sonucu 2 köprü su altında kalırken, Asma Deresi'nin taşması sonucu Zonguldak-Ankara karayolu ulaşıma kapandı.

6 Haziran 2014 Cuma 17:43
Aşırı yağıştan dereler taştı
Bartın'da sağanak nedeniyle Aygır Deresi'nin taşması sonucu 2 köprü su altında kaldı.

Merkez ilçeye bağlı Gecen köyü ve Şiremirçavuş Mahallesi'nde ulaşımı sağlayan iki köprü, Aygır Deresi'ndeki taşkın sonucu su altında kaldı. 

Polis ekipleri, şerit çekerek köprülerin çevresinde güvenlik önlemi aldı, araçlar ve yayalar alternatif güzergahlara yönlendirildi.

Gecen köyündeki Yeni Cami'nin avlusunun yanı sıra bölgedeki ekili arazileri ve bazı evlerin bahçelerini de su bastı.

Zonguldak'ta sağanak
Kentte dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, yaşamı olumsuz etkiliyor. Yağmur suyunun taşıdığı moloz yığınları ve dal parçalarının Asma Mahallesi'ndeki köprünün altında set oluşturması nedeniyle Asma Deresi taştı.

Trafik ekipleri, Zonguldak-Ankara karayolu su altında kaldığı için araçların geçişine izin vermiyor.

3 kişi çocuk parkında mahsur kaldı


Taşkın yüzünden çocuk parkında mahsur kalan 3 kişi de banklarda kurtarılmayı bekliyor.

Enerjisa ekipleri, şiddetli yağış nedeniyle elektriğin kesildiği bölgelerde arızaları gidermek için çalışıyor, Karayolları ve belediye ekipleri de ulaşıma kapanan yolları açmak amacıyla mücadele ediyor.

Ankara-Sapça, Gökgöl Mağarası ve Çayköy mevkisinde de su baskınları olduğu, belediye ekiplerinin Acılık semtindeki iş yerlerinin sel riskine karşı tahliye edilmesi uyarısında bulunduğu, Ankara-Devrek karayolunun devrilen ağaç nedeniyle ulaşıma kapandığı öğrenildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »