23 Haziran 2018, Cumartesi

Astronot paylaştı!.. 'UFO' tartışması...

Sosyal medya, 236 gündür Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) yaşayan Scott Kelly'nin Twitter'da paylaştığı kareyi tartışıyor. Söz konusu karedeki cismin bir 'UFO'ya ait olduğunu belirten kullanıcılar yeni bir tartışma başlattı.

18 Kasım 2015 Çarşamba 20:28
Astronot paylaştı!..  'UFO' tartışması...
Twitter ve Instagram gibi platformlar üzerinde en çok takipçi edinen isimlerden biri olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) çalışanı Scott Kelly, sosyal medyada paylaştığı kare ile bir kez daha gündemde. 
 
236 gündür ISS'de yaşayan Kelly'nin Twitter'da paylaştığı karede bir nesnenin bulunduğunu belirten pek çok sosyal medya kullanıcısı bunun bir 'UFO'ya ait olduğunu iddia etti. 

Benzer konulardaki sorular ile çokça karşılaşan NASA, bu tarz iddialara cevap vermiyor. 
 
Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline gelen karenin ISS'nin bir yansıması veya bir parçası olduğunu belirtenlerin sayısı da az değil.  

Kelly, görevini başarıyla tamamlaması durumunda uzayda 1 yıl geçiren ilk astronot olarak adını tarihe yazdıracak.
 
Bu ilk defa yaşanan bir olay değil. Daha önce NASA'nın Mars'taki aracından gönderilen fotoğraflarda yer alan şekiller uzaylı izi taşıdığı gerekçesiyle gündeme gelmiş ve uzun süre komplo teoristlerinin gündeminde yer almıştı. 
 
27 Mart'ta Kazakistan'dan ISS'e gitmek üzere yola çıkan Kelly,1 yıl boyunca uzayda kalarak NASA adına bir rekor da kırmış olacak. 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »