21 Mayıs 2018, Pazartesi

Astsubay maaşlarına zam geliyor

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz müjdeyi verdi, astsubay maaşlarına zam geliyor. Astsubay maaşlarının dışında emekli astsubay maaşları da zamlanacak.

4 Aralık 2012 Salı 17:14
Astsubay maaşlarına zam geliyor

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan astsubaylara müjdeli haber geldi. İsmet Yılmaz, düşük gelirli astsubayların maaşlarında yüzde 20 zam için çalışma yapıldığını ifade etti. Ayrıca astsubaylara görev tazminatı da verileceği bildirildi.

Astsubay maaşlarına zam geliyor. CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin soru önergesini yanıtlayan İsmet Yılmaz’dan astsubaylara zam müjdesi geldi. İsmet Yılmaz, astsubayların özlük haklarına ilişkin soru önergesine verdiği yanıtta, emekli astsubayların maaşlarına da 100’er lira iyileştirme zammı yapılacağını bildirdi.

İsmet Yılmaz, astsubaylara görev tazminatı ödeneceğini, ve lojman tahsis edilmeyen astsubaylara 400 TL verileceğini kaydetti.

İsmet Yılmaz, 2003 ve öncesi göreve başlamış olan astsubayların bir üst dereceye intibak işlemlerinin yapılması için hazırlanan tasarı taslağına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğinin de altını çizdi. Astsubay maaşlarına zam geliyor.

İsmet Yılmaz ayrıca “Mevcut kadro görevleri ve bu görevlerin gerektirdiği eğitim ihtiyaçları doğrultusunda astsubaylara kuvvet nam ve hesabına lisans tamamlama imkanı verilmesi çalışmalarına devam edilmektedir” ifadesini kullandı. 

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
13046_s.jpg 13045_s.jpg 13043_s.jpg
Asıl mesleği Girişimcilere tüyolar Akla bak

 

 

 

 

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »