Ataşehir'de bir otoparkta toprak kaydı!

İstanbul Ataşehir'de bir otoparkta toprak kayması meydana geldi. Askıda kalan araçlar çekiciyle kurtarıldı. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu yaptığı açıklamada, fore kazıklarında çökme gerçekleşen yarım kalmış inşaat alanının FETÖ'ye bağlı bir kuruma ait okul projesi olduğunu söyledi.

4 Ocak 2018 Perşembe 18:55
Ataşehir'de bir otoparkta toprak kaydı!
Ataşehir'de meydana gelen toprak kayması sonucu, bir  inşaat temelinin çevresine yapılan istinat duvarının bir kısmı yıkıldı.  

Alınan bilgiye göre, Barbaros Mahallesi Şebboy Sokağı'nda, bir inşaat  alanının yakınında bulunan toprakta kayma meydana geldi. Toprak kayması sonucu, inşaat temelinin çevresine yapılan istinat  duvarının bir kısmı yıkıldı. Olayda, herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

İstinat duvarının yakınında bulunan park halindeki bazı araçların,  toprak kayması nedeniyle düşme tehlikesi yaşadığı öğrenildi. Araçlar bölgeden çekildi.  Belediye ve polis ekipleri olay yerindeki inceleme yaptı.

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu yaptığı açıklamada,  fore kazıklarında çökme gerçekleşen yarım kalmış inşaat alanının FETÖ'ye bağlı  bir kuruma ait okul projesi olduğunu belirterek, "Söz konusu alanda da göçük  tehlikesine karşı önlem alınması için geçmişte hem inşaat sahiplerine hem de  yetkili kamu kuruluşlarına yazılı başvuru yaptık ancak bir sonuç alamadık." dedi.

Toprak kayması gerçekleşen bölgenin yanında bulunan ve otopark olarak  kullanılan boş arazinin de Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu aktaran  Kutlu, olayda herhangi bir can  kaybının yaşanmadığını belirtti. Kutlu, otopark  olarak kullanılan boş arazinin kullanıma kapatılacağını ifade etti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »