23 Şubat 2019, Cumartesi

Atatürk Havalimanı bugün fena karıştı! Hostesler bile şoktaydı...

Onur Air'in Atatürk Havalimanı'ndan Antalya gidecek tarifeli uçağına biletsiz bindiği tespit edilen bir yolcu, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yolcunun biletsiz olarak uçağa kadar nasıl ulaştığı anlaşılamazken, olaydan 2 saat önce THY uçağına binmeyi denediği, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı iddia edildi.

8 Ocak 2018 Pazartesi 16: 0
Atatürk Havalimanı bugün fena karıştı! Hostesler bile şoktaydı...
Sabah saatlerinde, Antalya'ya kalkış için yolcu alımı yapılan uçakta  kabin ekibi bir yolcunun fazla olduğunu belirledi. Yapılan kontrollerde, R.K'nin uçağa biletsiz bindiği tespit edildi. Çağrılan polis ekipleri, biletsiz yolcuyu uçaktan indirdi.

Gözaltına alınan R.K, Atatürk Havalimanı İç Hatlar Büro Amirliği'ne  götürüldü. Biletsiz yolcunun burada ifadesi alınarak, işlem yapıldığı öğrenildi.  Havalimanı yetkililerinin olayla ilgili soruşturma başlattığı,  yolcunun İç Hatlar Terminali'nden geçerek, uçağa nasıl bindiğinin araştırıldığı  kaydedildi.

"YANLIŞ OLDU"
Polis eşliğinde İç Hatlar Terminali'nden  Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne götürülen R.K yüzünü kapatırken basın mensuplarının " Uçağa nasıl bindin ? ' sorusuna ' Yanlış oldu. Yanlış. " diye cevap verdi.  

'THY'Yİ DE DENEMİŞ'
Onur Havayolları'nın İstanbul-Antalya seferini yapacak uçağına kaçak yollardan binen şahısla ilgili ilginç bir detay daha ortaya çıktı. Airport haberin iddiasına göre, aynı yolcu Türk Hava Yolları uçağına binmeye çalıştığı ve biniş işlemleri sırasında farkedildi. Ancak THY yetkililerinin haber verdiği polis, kaçak yollarla havalimanına giren ve THY uçağına binmeye çalışan R.K'yı gözaltına aldıktan kısa süre sonra serbest bıraktı.  R.K'nın serbest kaldıktan yaklaşık iki saat sonra yine güvenliği atlarak son kontrol noktasına geldiği ve bu kez Onur Havayolları uçağın binmeyi başardığı öğrenildi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »