Atatürk Havalimanı’nda yeni rekor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünden, bir günde bin 500 uçak iniş kalkışıyla Atatürk Havalimanı’nda yeni bir rekora imza atıldığı bildirildi.

19 Eylül 2016 Pazartesi 21: 6
Atatürk Havalimanı’nda yeni rekor
DHMİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Atatürk Havalimanı’na bir  günde bin 500 uçağın iniş kalkış yaptığı belirtildi. Bunun bir rekor olduğu  vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Havalimanına 18 Eylül Pazar günü iç hatlarda 236 uçak kalkış, 245  uçak iniş yaptı. Dış hatlarda ise 513 kalkış, 506 iniş gerçekleşti. Aynı gün  havalanan uçak sayısı 749, inen uçak sayısı 751 olmak üzere toplam uçak sayısı  bin 500’ye ulaştı. Aynı gün hizmet verilen yolcu sayısı ise 156 bin 941 oldu.  Böylece, dünyanın en işlek havalimanları arasında yer alan Atatürk Havalimanı’nda  tüm zamanların rekoru kırıldı. Bundan önceki rekor 9 Eylül 2016 Cuma günü bin 478  iniş kalkış olarak gerçekleşmişti."

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım da açıklamada yer alan  değerlendirmesinde, Dış Hatlar Terminali'ne canlı bomba saldırısında bulunulması  ve 15 Temmuz ihanet girişimi gibi birçok olumsuzluklara rağmen ulaşılan bu büyük  başarının, Türk sivil havacılığındaki yükselişin devam ettiğini gösterdiğini ve  asrın projesi olan yeni havalimanına olan ihtiyaca işaret ettiğini vurguladı.

 Uzun bayram tatili müddetince yolcuların güvenli ve konforlu bir  şekilde seyahat etmesini sağlamak için mesai sarf eden DHMİ çalışanlarına  teşekkür eden Yıldırım, DHMİ mensuplarıyla işbirliği halinde üstün gayret  gösteren havayolu şirketleri ve tüm kuruluşların çalışanlarına da minnet ve  şükranlarını iletti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »