Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda 3 kişi yaralandı, 30 kişi gözaltına alındı

20 Aralık 2014 Cumartesi 5:37
Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik
Atatürk Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler  arasında çıkan olaylarda 3 kişi yaralandı, 30 kişi gözaltına alındı.

    Alınan bilgiye göre, Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksekokulu  otoparkında karşılaşan iki öğrenci grubu arasında henüz belirlenemeyen bir  nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine gelen  polis ekipleri, öğrencileri dağıtmaya çalıştı. Bunun üzerine bir grup, polise ve  diğer gruba taş ve sopalarla saldırdı.
    Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edilerek, güvenlik önlemi  alındı. Üniversite yerleşkesinden uzaklaşan grup, Çat yolu Teknokent  Kavşağı'ndaki ormanlık alana kaçtı.
    Kovalamaca sonucu 30 kişi gözaltına alındı. ErzurumBölge eğitim ve  Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, polis merkezine  götürüldü.
    Olaylarda yaralanan 3 kişi de Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma  Hastanesine kaldırıldı.
    Bu arada, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen bir grup  da gözaltına alınan şüphelilere, polise saldırdıkları için tepki gösterdi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »