ATO istişare toplantısı

Nurettin Gürgür, ''Ticaret odaları mesleki çalışmaların yanı sıra Türkiye'nin ekonomik ve ticari hayatına katkı sağlayacak çalışmalar yapmalıdır'' ifadelerini kullandı.

13 Kasım 2013 Çarşamba 19:34
ATO istişare toplantısı
Ankara Ticaret Odası (ATO)'ndan yapılan yazılı açıklamada, ATO'nun 20 ayrı meslek grubunun temsilcilerinden oluşan özel ihtisas komisyonları başkanlarının ATO Meclis Başkanı Nurettin Gürgür ile ATO Başkanı Salih Bezci başkanlığında ''Genel İstişare ve Bilgilendirme'' toplantısında bir araya geldiği kaydedildi.

Açıklamada, Meclis Başkanı Nurettin Gürgür, ATO yönetim yapısının TBMM model alınarak oluşturulduğunu vurgulayarak, yönetim kurulunun Başbakanlık gibi icra makamı, meclisin de TBMM Genel Kurulu gibi en yüksek karar organı olduğunu belirtti.

Meclis ile yönetim kurulu arasında ahenkli bir çalışma ilişkisi kurulmasının önemine değinen Gürgür, ''Ticaret odaları mesleki çalışmaların yanı sıra Türkiye'nin ekonomik ve ticari hayatına katkı sağlayacak çalışmalar yapmalıdır'' değerlendirmesinde bulundu. 

Gürgür, meclis başkanlığı altında kurulan özel ihtisas komisyonlarının rutin toplantılar yapan organlar olmaktan çıkartarak fonksiyonel hale getirmek gerektiğinin altını çizdi.

''El Ele Çalışıyoruz''


ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ihtisas komisyonlarının her birinin kendi alanlarında ticari yaşama ilişkin sorunların tespiti ve çözümü yönünde çalışmalar yürütmesinin gerekli olduğunu belirtti. Bezci, şunları kaydetti:

''Komisyonlar ne kadar çalışırsa ATO yönetimi o kadar çalışır. Sizden gelecek her türlü öneriye açığız. Ankara'nın ticari hayatına ilişkin sorunlar birlik ve beraberlik ruhu içinde çözüme kavuşturulabilir. Ankara esnaf ve tüccarı için el ele verip çalışıyoruz.''
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »