ATO'dan Yenimahalle belediye başkanına ziyaret

ATO Yönetim kurulu, Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret etti.

12 Haziran 2014 Perşembe 1: 2
ATO'dan Yenimahalle belediye başkanına ziyaret
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest) İcra Kurulu üyeleriyle birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. 

Bezci, sorun çözen yaklaşımı nedeniyle belediye işlemlerini kolaylaştıran Belediye Başkanı Yaşar’a teşekkürlerini sundu.

ATO Başkanı Bezci, ziyarette yaptığı konuşmada Ankara Ticaret Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi.  ATO’nun rutin çalışmalarının yanı sıra Ankara için de çok sayıda çalışma yürüttüğünü kaydeden Bezci, şehrin bir fuar ve kongre merkezi haline gelebilmesi için Kongre ve Ziyaretçi  bürosu kurduklarını söyledi. ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun ilk uluslararası kongresini aldığını da bildiren Bezci, “Uluslararası Yönetim ve Geliştirme Derneği’nin (IMDA) 23. Dünya İş Kongresi 24-28 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılacak ve dünyaca ünlü bilim adamları şehrimize gelecek” dedi.

ALIŞVERİŞ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Bezci, konuşmasında Soma’da yaşanan facia nedeniyle Ankara Alışveriş Festivali’ni erteleme kararı aldıklarını hatırlattı. Festivalin yeni tarihini yakında belirleyerek duyuracaklarını kaydeden Bezci, hazırlıkların tam gaz devam ettiğini söyledi. Yenimahalle Belediye’sinden de festival için destek isteyen Bezci, “Ankara Alışveriş Festivali Ankara için yaptığımız bir organizasyon. Şehrin tanıtılması ve ticaretin artması temel amacımız. Ankara’nın gelişimini arzulayan herkesten destek istiyoruz” dedi.

“FESTİVALİN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DUYURULMASI GEREKLİ”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yaptığı konuşmada, Ankara Alışveriş Festivali’nin şehri tanıtmak açısından önemli olduğunu ve İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde festivallerin düzenlendiğini kaydetti. Yenimahalle Belediyesi olarak festivale destek vermeye hazır olduklarını belirten Yaşar, “Festivalin bilhassa dış illerde güçlü bir şekilde duyurulması gerekli. Yerel radyolar ve yerel basınla billboardlarla duyurular yapılırsa festivale de katılım güçlü olur” dedi.
Küçük şehirlerle Büyükşehir Belediyesinin bulunduğu yerlerde festival organizasyonu yapmanın farklılıklarından bahseden Yaşar, festival sırasında Ankara’nın ilçelerinde büyük caddelerinde kortej geçişleri ve konserler yapılarak, esnaf başta olmak üzere vatandaşlarının ilgisinin çekilebileceğini kaydetti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »