24 Mayıs 2018, Perşembe

ATP takvimine İstanbul da alındı

Önümüzdeki yıl ATP Dünya Turu takvimine Türkiye de dahil oldu

9 Temmuz 2014 Çarşamba 17:43
ATP takvimine İstanbul da alındı
2005 yılında başlayan İstanbul Cup, önümüzdeki yıl ATP 250 serisinde yer alan Garanti Koza İstanbul Açık ile genişliyor. Turnuvanın lisans sahibi Garanti Koza, haftaya açılışını yapacağı yeni tesisi Koza World of Sports'ta 27 Nisan'da toprak zeminli ATP turnuvası İstanbul Açık'ın yapılacağını duyurdu. Turnuva, ATP'nin resmi sitesinde bugün yer alan haberle kamuoyuna ilan edildi.

Turnuva, önümüzdeki hafta oynanacak İstanbul Cup ile kapılarını açacak olan Koza WOS'un toprak kortlarında düzenlenecek.

27 Nisan-3 Mayıs haftasında Portekiz Açık ve Münih BMW Açık ile aynı haftada yapılacak olan Garanti Koza İstanbul Açık, Türkiye'nin ATP'nin en üst takvimindeki ilk turnuvası olacak. ATP kurulduğundan bu yana Türkiye'de yapılan en üst seviye tenis turnuvaları, Challenger takviminde bulunan TED Open, İzmir Cup ve Mersin Cup'tı.

İSTANBUL CUP EYLÜL'E GİDİYOR

2009 ve 2010'da olduğu gibi bu yıl da temmuz ayında yapılacak WTA TEB-BNP Paribas İstanbul Cup'ın ise, 2015'ten itibaren Eylül alına alınacağı öğrenildi. Amerika Açık sonrasındaki sert zemin turnuvaları arasına girecek İstanbul Cup'ın böylece daha uygun hava koşullarında oynatılması hedefleniyor.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »