21 Mayıs 2018, Pazartesi

​Avcılar'da cadde göle döndü

İstanbul Avcılar'da su borusunun patlaması nedeniyle cadde göle döndü.

4 Temmuz 2014 Cuma 19:33
​Avcılar'da cadde göle döndü
Avcılar'da su borusunun patlaması nedeniyle cadde göle döndü. Metrelerce yükseğe fışkıran su çevredeki evlerde hasara neden oldu. Borunun patladığı yolda da çökme meydana geldi.

Avcılar Tahtakale Mahallesi Deyim Sokak'ta saat 07.00 sıralarında su borusu patladı. Borudan fışkıran tazyikli su nedeniyle yolda da çökme meydana geldi. Yaklaşık 10 metre yükselen su çevredeki binaların camlarını kırarak dairelere doldu. Mahalle sakinleri içeri su dolmaya başlayınca kendilerini sokağa attı. Borunun patladığı bölgeye gelen itfaiye ekipleri emniyet şeridi çekerek ikinci bir çökme olasılığına karşı önlem aldı. İSKİ ile irtibata geçen ekipler suyun kesilmesi için çalışma başlattı. Metrelerce yükselen su saat 11.30 sıralarında kesildi.
 

EVLERİ SU BASTI


Mahallede patlayan borudan fışkıran sular camları kırarak bazı dairelere doldu. Dairelerin içinin yaklaşık 20 cm suyla dolduğu görüldü. Evlerindeki eşyalar su altında kalan vatandaşlar ise duruma isyan etti. Mahallede bir sızıntı olduğunu yaklaşık bir ay önce İSKİ'ye bildirdiklerini iddia eden bir mahalle sakini, "Benim kömürlüğüme su sızıyordu. Kaç kez aradım. On gün sonra geldiler. Gece bakmaları gerektiğini söyleyerek gittiler. Tekrar, tekrar aradım. En son dün konuştum. Ama yine gelmediler. Bu gün de bu olay yaşandı. Şikayetciyim" şeklinde konuştu.

Suyun kesilmesinin ardından itfaiye ekipleri dairelerde hasar tespit çalışması başlattı. Zabıta ve polis ekipleri de çökme meydana gelen sokağı trafiğe kapattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »