Avde: Bana yönelttiğiniz suçlama Sisi'ye daha uygun

Avde'nin, Başsavcılık'ın kendisine yönelik suçlamanın ''Abdulfettah es-Sisi'ye daha uygun'' olduğunu söylediği belirtildi.

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Avde: Bana yönelttiğiniz suçlama Sisi'ye daha uygun
Eski Mısır Tedarik Bakanı Avde'nin avukatı Ahmed Ebu el-Ala Mazi, Başsavcı Muhammed ez-Zari'nin anayasada değişiklik yapmak amacıyla silahlı çete kurma suçlaması karşısında eski bakanın, ''Bu suçlamalar Sisi'ye daha uygun, sanırım bu suçlamayla Sisi'yi kastediyorsun'' şeklinde cevap verdiğini ifade etti.

Mazi, Avde'nin soruşturma sırasında kimlik bilgileri ve görevi hakkında başsavcılık tarafından yöneltilen sorulara, ''Halihazırda Mısır Tedarik Bakanı'yım. Çünkü ülkenin Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, benden sonra söz konusu göreve bir bakan atamadı'' şeklinde cevapladığını dile getirdi.

Avukat Mazi, Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminin Tedarik Bakanı Avde'nin, ''30 Haziran'da düzenlenen gösterilerde bir grup, erken cumhurbaşkanlığı seçimleri talebiyle sokaklara çıkarken, başka bir grup ise ordunun siyasete müdahale etmesini istedi. İşte Sisi, askeri darbeyi gerçekleştirmek için bu kesimden yararlandı'' şeklinde konuştuğunu kaydetti. 

Başsavcılıktan konu hakkında açıklama yapılmadı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »