21 Mayıs 2018, Pazartesi

Aykut Kocaman: Salih'in gönderilmesi hata

Salih Uçan'ı Fenerbahçe'ye kazandıran eski hocası Aykut Kocaman, genç yıldızın Roma'ya gönderilmesi büyük hata olarak değerlendirdi

27 Haziran 2014 Cuma 16:47
Aykut Kocaman: Salih'in gönderilmesi hata
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, 2012'de 1 milyon 450 bin Euro'ya Buca'dan alınıp, 11 milyon Euro'luk satış opsiyonuyla birlikte 4 milyon Euro'ya 2 yıllığına Roma'ya kiralanan Salih Uçan'ın transferini masaya yatırdı.

Büyük uğraşlar sonucu sarı-lacivertlilere kazandığı yetenekli oyuncunun elden çıkarılmasına anlam veremediğini belirten Kocaman, Roma'nın çok doğru bir hamle yaptığının da altını çizdi. İşte Aykut Hoca'dan inciler:
 
"Salih'in  sarı-lacivertli renklerden ayrılması ve bu kararın alınması gerçekten zor bir süreç olmuştur. Açıkçası gitmesine çok sıcak bakmıyorum. Ama burada atıl (değersiz) bir şekilde kalmasına da gönlüm razı değil.
 
'FUTBOL STİLİ İTALYA'YA UYGUN'

Onunla ilgili çok hayallerim vardı. Salih birçok artıyı bünyesinde barındıran bir futbolcu. En önemli özelliği oyun içindeki yönlendirme kabiliyeti. Dünyada çok az oyuncuda bulunan özelliğe sahip. Çift taraflı oynayabilir, araya pasları iyidir. Her iki ayağıyla şutları da etkilidir.

İtalyan futboluna çok uygun bir stili var. Bu yüzden Roma, Salih konusunda ısrarcı davrandı, defalarca kulübün kapısını aşındırdılar. Böyle futbolcuları bulmak zordur.
 
Salih'in yurt dışında zorlanacağını sanmıyorum. Özgüveni olan bir futbolcu. Güçlüdür de. Tek bir eksiği var, tecrübe. Zamanla daha çok maçta şans buldukça kendi futbolunu daha iyi yansıtacaktır sahada.

Mutlaka oynatılmalı ki bu tecrübeyi yaşasın. Dört dörtlük bir oyuncu. Umarım transferi hem F.Bahçe'ye hem de Türk futboluna hayırlı olur."

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »