23 Temmuz 2018, Pazartesi

Ayvalık'ın girişimci iş kadınlarından Beypazarı incelemesi

Ayvalık'ın girişimci iş kadınları, son zamanlarda turizmde öne çıkan Ankara'nın Beypazarı ilçesinde incelemelerde bulundular.

13 Kasım 2013 Çarşamba 21:19
Ayvalık'ın girişimci iş kadınlarından Beypazarı incelemesi
Girişimci 10 kadın, belediye başkanlığı tarafından kendilerine tahsis edilen araçla, ilçenin turizm modelini görmek üzere Beypazarı'na geldi.

İlçede girişimci ve esnaf kadınlarla görüşmelerde bulunan Ayvalıklılar, el sanatlarından erişte ve tarhana yapımına kadar birçok konuda araştırmalarda bulunarak imalathaneleri inceledi.

Ayvalıklı girişimci kadınların sözcüsü Nurcan Suyolcuoğlu, Beypazarı'ndaki atılımları ve kadınların yaptıklarını basından duyduklarını belirterek, ''Biz de bu kapsamda Ayvalık'ın kadınlarını üretim yapmaya çağırmak, onları yönlendirmek, bu kapsamda Beypazarı'nı incelemek ve kendimize model almak üzere geldik'' dedi.

Girişimci kadınlar olarak bir kooperatif çatısı altında bir araya geleceklerine değinen Suyolcuoğlu, ''Girişimci kadınlarla görüştük. Bilgiler aldık. Bize çok faydalı olacağı inancındayım. Gezimizde bize desteğini esirgemeyen Ayvalık ilçesi Küçükköy belde belediye başkanımız Mesut Ergin'e çok teşekkür ediyorum. Bizleri buralara kadar göndererek incelemelerde bulunmamıza yardımcı oldu'' diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »