18 Haziran 2018, Pazartesi

Aziz Sancar ödülünü aldı, Anıtkabir'e koştu

Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan Prof.Dr. Aziz Sancar, Anıtkabir'i ziyaret etti.

15 Aralık 2015 Salı 20:31
Aziz Sancar ödülünü aldı, Anıtkabir'e koştu

NOBEL Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar eşi ve kızı ile Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine eşi Gwen Sancar ve kızı Rose ile birlikte Türkiye'ye gelen Prof. Dr. Sancar, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Anıtkabir'i de ziyaret etti. Prof. Dr. Sancar, eşi Gwen ve kızı Rose ile Atatürk mozolesine karanfil bıraktı. Sancar, ailesiyle birlikte saygı duruşunda bulunduğu sırada ise dua etti. 
Prof. Dr. Sancar eşi ve kızıyla daha sonra hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından Atatürk Müzesi'ni ziyaret etti. Aziz Sancar'ın aldığı Nobel Ödülü'nün Madalya ve Sertifikası Anıtkabir'de sergilenecek


NOBEL Kimya Ödülü'nü kazanan Prof.Dr. Aziz Sancar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ziyaret etti. Aziz Sancar, almış olduğu Nobel Ödülü'nün Madalya ve Sertifikasını Anıtkabir'de sergilenmek üzere Genelkurmay Başkanı'na takdim etti. Nobel Ödülü'nün Madalya ve Sertifikası hazırlanacak bir proje çalışmasını müteakip Anıtkabir'de sergileneceği ve açılış töreninin 19 Mayıs 2016 tarihinde yapılması planlandığı açıklandı.

Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz Sancar Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda


CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »