28 Mayıs 2018, Pazartesi

Aziz Yıldırım: Olayların sorumlusu Ergin Ataman

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde yaşanan olaylara ilişkin bir basın toplantısı düzenledi

12 Haziran 2014 Perşembe 21:48
Aziz Yıldırım: Olayların sorumlusu Ergin Ataman
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde yaşanan olaylara ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

Abdi İpekçi'de oynanan 4. maçta yaşanan olaşları değerlendiren Aziz Yıldırım şunları söyledi: "Biz Türk basketbolundaki gerçekleri anlatmak istiyoruz. Burada amacımız, onlar bunu yaptı, biz bunu yaptık değil, Türk basketbolunun nereye gittiğini göstermek istiyoruz

Türkiye'deki sorunun tek sebebi seyirci değildir. Basketbol'daki sorun Türkiye Basketbol Federasyo'nun durumu, basının sorumluluğu, yöneticilerin durumudur. Biraz önce arkadaşlar gösterdiler, 4 maçta Galatasaray maçında, 18 defa küfür edilmiştir. Bu küfürlerin camiamıza, şahıslarımıza yapılması endişe vericidir. Hiçbir anons yapılmamıştır. Bizim sahamızda ise daha 5. dakikada anons yapılmıştır Bizim isteğimiz, bize ne uygulanıyorsa, diğer takımlara, taraftarlara da uygulanmasını da bekliyoruz.

16 bin kişi salona gelmiş, 4 bin fazla kişi girmiş. Basketbol maçında, biletli ya da biletsiz, sahanın içine kadar doldurarak, oyuncularımıza tahrik etme, oyuncularımıza tükürme gibi her türlü hakaretin bir sorumlusu olması lazım. Ben buradan suç duyurusu yapıyorum, bu sorunları savcının çözmesi lazım.

Obradovic'le konuştum, buraya kavga etmeye, savaşmaya gelmediğini söyledi Sayın Ergin Ataman, milli takımın hocası olmuştur. Biz Fenerbahçe olarak, oyuncularımızı milli takıma göndermezsek, ne olacak Aklı başında olması gereken, bir antrenör olması gerekirken, Ergin Ataman maçtaki olayların sorumlusu olmuştur. "

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »