Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman PFDK'ya sevk edildi

Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve kulübün PFDK'ya sevk edildiğini açıkladı.

6 Şubat 2018 Salı 19:27
Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman PFDK'ya sevk edildi
Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe, Başkan Aziz Yıldırım, sarı lacivertli kulüp ve Aykut Kocaman’ın PFDK’ya sevk edildiğini açıkladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçından sonra hakem Mete Kalkavan’ı eleştiren ifadeler kullanmıştı.

İşte sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklama;
“3 Şubat Cumartesi günü sahamızda oynadığımız Gençlerbirliği maçımızın ardından, Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın maç bitiminde hakem Mete Kalkavan'a yönelik “Kendini dürüst zannediyorsun, adil zannediyorsun dürüst de değilsin, adil de değilsin” dediği iddiasıyla tedbirli olarak, 4 Şubat 2018 Pazar günü resmi sitemizden yaptığımız “Sorun Türk Futbolu'nun Dizayn Edilmesi Sorunudur” başlıklı yazımız nedeniyle, Kulübümüz ve Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiği, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından tarafımıza gönderilen yazı ile öğrenilmiştir.

Konuyu futbol kamuoyunun takdirine sunarız.

KOCAMAN'A CEZA YOK
PFDK, Aykut Kocaman'a ceza verilmemesine karar verdi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:
"1- FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN hakkında, 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, sportmenliğe aykırı açıklama nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, (oyçokluğu)

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »