Aziz Yıldırım'ın basın toplantısından satır başları

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısı ile gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Aziz Yıldırım'ın basın toplantısından satır başları
Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım UEFA'nın Fenerbahçe hakkında verdiği karardan sonra bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Camiaya birlik çağrısı yapan Aziz Yıldırım yakın zamanda bir genel kurul yapılacağının da sinyalini verdi.

İşte Aziz Yıldırım'ın UEFA'dan TFF'ye, rakiplerinden camia içinde kendisine karşı olanlara kadar birçok konuda yaptığı açıklamanın satır başları;

-3 Temmuz sürecinden bu yana ilk defa konuşuyorum. Ne karalama kampanyalarına karşı dahi konuşmadım. Bunu da tek neden Fenerbahçe'ye zarar gelmemesidir. Ben Fenerbahçe'ye  sonuçları değiştirmek için değil, başlangıçları değiştirmek için geldim. Aziz Yıldırım'ın tek düşüncesi Fenerbahçe'dir. Bunun için girdiğim mücadele de teslim olmadım. Olmayacağım da.
 
-Bu zor günlerden kurtulmak tüm F.Bahçelileirn bir araya gelmesinden geçiyor. Aziz Yıldırım'ın kellesini F.Bahçe'nin kalesini isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.  Gün beraberlik günüdür. F.Bahçe'yi kapalı kapılar ardında bölmeye çalışanların amacı F.Bahçe Başkanlığı'nı ele geçirmektir. 

“FENERBAHÇE İÇİN MÜCADALE ETMEYE DEVAM EDECEĞİM”

 
-Kötü günlerden sonra bir Genel Kurul yapalım. Ve ben ceza alan herkesin affedilmesi için Yönetim Kurulu'na talepte bulunacağım. O zaman gelin mahkeme kapılarında değil kendi içimizde tartışalım.  Artık bu arkadaşlar o genel kurula katılmazlarsa bir daha sonsuza kadar sussunlar...
 
-Fenerbahçe Başkanı olamasam da sonsuza kadar Fenerbahçe için mücadele edeceğim.

“HACIOSMANOĞLU, MECNUN OTYAKMAZ İLE ARALARINDA GEÇENLERİ ANLATSIN”

 
-Bu süreçte Trabzonsporlular da yargılanması için Yargıtay'a talepte bulunuldu ama bu konuşulmadı. 
 
-Şimdiye kadar tüm başkanları döneminde Trabzonspor'a destek oldum. Bunu şahitleri Celal Doğan beyler Özkan Sümer, Sefa Sirmen'dir...
 
-Trabzonspor'da şike sürecinin içerisidedir. Ama yalnız Fenerbahçe, Aziz Yıldırım ve arkadaşları cezalandırılması için onlar bu süreçten ayrılmışlardır.  Görevi devralan arkadaşımız da başından beri agresifleşti biz sustuk. 
 
-Bugün ona bir sorum olacak: Geçen Kulüpler Birliği toplantısı oldu. O toplantıda Trabzonspor başkanı, şunları söylüyor, Etik, ahlak, delikanlılık.. Bunlar çok güzel kelimeler... Bu toplantıda Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz şike süreci ile ilgili kendisine ne anlattı, ne sordu... Kamuoyuna açıklasınlar.. Yoksa bir toplantı daha yapıp ben açıklayacağım.

“BİZE DAVA AÇANLAR ÖNCE KENDİLERİNE BAKSINLAR”


-Bize davalar açılıyor... 11 tane dava daha varmış... Recep Özcan kimdir? Ali Şen döneminde Fenerbahçe yönetiminde çalışmış... Haluk Ulusoy zamanında disiplin kurulunda bulunmuş... Kendisiyle ilgili Konya'da bir hakime rüşvet vermek ve rüşvet almak, suç örgütü kurmak, nitelikli dolandırıcılık, görevi kötüye kullanmak suçlarından 17.03.2008 tarihinde gözaltına alınmış. Ve daha bir çok davaları devam ediyor.  Bu suç örgütünü kurarken, oğlu da devrede... Beraber cezalar alıyorlar...Daha önünde birçok suçlar var.. Söyleyecek sözüm var ama... Bizi suçlayacak olan kişilerin biraz temiz olması lazım.. Biz Fenerbahçe için çalışıyoruz. Bizim hakkımızda suçlama yapan başkaları daha var.. Hepsi bir araya geliyorlar ve dava açıyorlar. Hakimlere rüşvet vermeye alışık olduğu için de bu kararlar aldırabiliyor. 

AZİZ YILDIRIM'IN UEFA KARARLARI İLE İLGİLİ SÖYLEDİKLERİ;


-Bize önce müfettişin iddiaları geldi. O iddialara cevapları hazırladık savunma yaptık. Savunmada, hazırlanan raporda demokrasi olmadığını gördük. Bu raporlar özel mahkemelerin sonuçları ile hazırlandı. Tüm Avrupa özel mahkemeler kaldırılsın şeklinde çağrıda bulunuyor. Şimdi UEFA özel mahkemenin kararı ile bizi yargılıyor. 
 
-Ben hapisteyken şahıslar ile kurumlar ayrılsın dedik. O zaman ayrılmasına herkes karşı çıktı. Şimdi UEFA bu kararı ile şahıslar ile kurumları ayırmıştır. 3 Temmuz süreci şu anda UEFA'da da devam ediyor... Onlara nasıl anlatıldıysa suçsuzluğumuza inanmıyorlar. Kendilerine şikeyi ispatlayan bir tape gösterin dedim. Ses yok...

“UEFA BASKI GÖRDÜĞÜ KİŞİLERİ AÇIKLAYACAK”

 
-UEFA yetkilileri her yerde üzerimizde baskı yapıldığını söylüyorlar. Kendilerine sorduk bu baskıyı yapanlar kimler diye. Yakında açıklayacaklarını söylediler. Biz bu baskıyı yapanların Türkiye'deki bazı kulüpler ve uzantıları olduğunu biliyoruz...
 
- Daha önce de söyledim bu bir şike operasyonu değildir. Türk sporu yargılanıyor. UEFA'daki lobiciliği gösteriyor. 
 
-5 maçtan yargılanıyoruz.. Hepsi de çok kolay savunulacak şeyler.. Çünkü bu maçlarda hiç bir şey yok. Ben mahkemeden  yargılandığım dönemdeki savunmalarımın kayıtlarını istedim. Yazılı ile sözlü savunmada ifadeler farklı olabilir. Biliyorum ki yanlışlıklar var.. Ama mahkeme vermediler...

“YILDIRIM DEMİRÖREN VE ŞENES ERZİK KONUŞSUN!”

 
-UEFA'da yargılanıyoruz. Ne Şenes Erzik ne Yıldırım Demirören ortada yok.. Konuşmuyorlar. Verdikleri kararları açıklamıyorlar. Infantino'nun Fenerbahçe bir yıl katılmazsa  bu konuyla ilgili işlem yapılmayacağı anlamına gelen sözü var. Bu TFF ile Infantino arasında geçen diyalog ve söz ise TFF çıksın bunu açıklasın.
 
-Bir başkanın da UEFA'nın kararlarını önceden bilmesi... Demek UEFA bilgi ve belgelerine ulaşabiliyor. Ama biz ve medya bu evraklara ulaşamıyor. Onların o evraklara ulaşabilecek adamları olduğunu da öğrenmiş oluyoruz.

“CAS DAVASINI 2020 İÇİN ÇEKTİK”

 
-Ülke menfaati için CAS'tan davayı çektik deniyor. Evet başta 2020 Olimpiyatları olmak üzere o dosya CAS'ta olduğu sürece sıkıntı çıkabilirdi. Bu ve bunu gibi nedenlerden dolayı davayı çektik. Yoksa ülke menfaatleri dediğimiz konu öyle çok gizli falan değil. Sadece bizim açıklamamamız doğru olmaz. Herkes bunları tahmin edebilir. 

-Şike yapıldığı iddia edilen maçlar var. Bu maçlarda teşvik primi verildiği iddia edildi. Türk yargısı bu futbolcuların bir tanesini çağırıp sormadı. Bu ortamda UEFA çağırır mı... Bizim kendi yargımız çağırmamış...
 
-Yargıtay'ın vereceği karar tüm konuşulanları yeniden yapılandıracak ya da aynen devam etmesine sebep olacak. Yargıtay'ın kararı Fenerbahçe'nin kaderini belirleyecek.

“UEFA BU DAVA YÜZÜNDEN ÇATIRDAYABİLİR”


-UEFA'nın Tahkim'inden ümitliyiz. UEFA'ın en zor davasıdır bu... Bize 2+1 yıl ceza verildi ama biz bir yılını çektik bu konu daha gündeme getirilmedi. Biz Tahkim'de bu konuyu gündeme taşıyacağız.  UEFA bu dava  yüzünden çatırdayabilir. Çünkü şike davasında kişiler ile kurumları ayırdığın anda UEFA'nın tüm kuralları devre dışı kalır. 
 
-Bu dava da sadece ben yargılanmıyorum. Yagılanan 63 kişi var. Söylediklerim onları da bağlıyor. O yüzden konuşmuyorum...

“FENERBAHÇE İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”


-Şunu herkes samimi olarak bilmelidir ki biz Fenerbahçe için elimizden geleni yaptık. Hatalarımız tabii ki olmuştur. Fenerbahçeyi büyütmek için bütün bunları yaptık. Planladığımız şeyler yapıldığı takdirde Fenerbahçe dünyadaki yerini alacaktır.  Bunun içinde Fenerbahçe içinde üye sayısını 1 milyon üyeye çıkarmalıyız. 

-İnşallah Türk sporunun aydınlığa çıktığı günleri hep birlikte görürüz.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »