Baba-oğla kurşun yağdırdılar

Kuyumcu baba oğla kurşun yağdırdılar, 3 kilogram altın ve 50 bin lirayı alarak kaçtılar

4 Ekim 2014 Cumartesi 22:36
Baba-oğla kurşun yağdırdılar
Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Karataş Mahallesi’nde kuyumcu dükkanından çıkan Seyfettin Ali ve oğlu Mehmet Ali, her gün olduğu gibi iş yerindeki altınları ve dövizleri alarak evlerine gitti. Sitenin içinde araçlarını park eden baba ve oğlu binaya girmek isterken kafalarında kask bulunan 2 gaspçının saldırısına uğradı. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda gaspçılar baba ve oğluna kurşun yağdırdı. Soğukkanlı hareketleri ile dikkat çeken gaspçılar, Mehmet Ali’nin elindeki içinde 3 kilo altın ve 50 bin TL bulunan poşeti alarak kayıplara karıştı. Dehşete düşüren görüntülerde kanlar içinde yere yığılan Mehmet Ali, sürünerek geldiği kapının önünde evinin ziline basarak yardım istedi. Evden çıkan yakınları baba ve oğlunu kanlar içinde görünce büyük panik yaşadı. Yakınları tarafından özel bir hastaneye götürülen baba ve oğlu tedavi altına alındı.
"2 DAKİKA BİLE SÜRMEDİ"
Mehmet Ali, akşam saatlerinde eve dönerken motosikletli şahısları evleri civarında fark ettiğini belirterek, “Onları ilk gördüğümde biraz tedirgin oldum ama tam anlayamadım. Motosiklette bulunan şahısların başında kask vardı. Eve vardığımızda ben arabadan indim ve bir kişi evin önünde benim üstüme geldi. Üstüme gelen kişi hemen silahını belinden çıkardı ve bana doğru ateş açmaya başladı. Ben yere düştüm ve tekrar ayağa kalkmaya çalıştım. Zaten poşette elimdeydi. Şahıs ikinci kez bana sıktı ve elimdeki poşeti çekerek aldı. Öbür arkadaşı da babama 3-4 el ateş etti. Bende bağırmaya başladım ve yardım istedim. Bu olay 2 dakika bile sürmedi ve şahıslar motosiklete binerek olay yerinden kaçmış. Biz bu semti çok güvenli biliyorduk, bu yaşanan olayda şahısların bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Bu kadar güvenli görülen bu semtte nasıl böyle bir şey olur hala anlamış değiliz” dedi.
Poşettn içinde 3 kilo altın ve yaklaşık 50 bin TL değerinde dövizin olduğunu ifade eden Mehmet Ali, “Bütün sermayemiz o altınlar ve paralardı. Bizdeki altınlarda genelde bize emanet edilen altınlar ve paralardı. Biz Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden bu olayı biran önce çözmesini istiyoruz” diye konuştu.
Ahmet Ali ise, ağabeyi ve babasının uğradığı gasp olayında büyük bir şok yaşadıklarını ifade ederek, “Babam ve ağabeyim tam evin önünde kafalarında kask olan iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Ben olay yerine biraz yakındım ve silah seslerini de duydum. Önce neler olduğunu anlamadım ve sitenin içine girdikten sonra babam ve ağabeyimin yaralandığını gördüm. Geldiğim sırada evin önünden geçen iki motorlu gördüm, hızlı bir şekilde geçip gittiler. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne inancımız ve güvenimiz sonsuz. Biran önce bu olayın çözülmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »