23 Temmuz 2018, Pazartesi

Badminton Balkan Şampiyonası

19 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası Manisa'da başladı.

16 Kasım 2013 Cumartesi 2:24
Badminton Balkan Şampiyonası
Türkiye, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan ve Sırbistan’dan yaklaşık 100 sporcunun katıldığı "19 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası" Manisa'da başladı.

Manisa Çok Amaçlı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılış seromonisine katılan Vali Savaş, yaptığı konuşmada, kentin köklü medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, değişik inanç ve kültürden insanların barış içerisinde yaşadığı belirtti.

Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmanın önemine değinen Vali Savaş, "Spor sayesinde bireyler hem fiziksel, hem psikolojik, hem de ahlaki anlamda kendini geliştiriyorlar. Daha ahlaklı, daha sağlıklı, daha güzel, kendisiyle barışık bireyler spor sayesinde oluyor. Bu tür organizasyonlarda sporla kendini geliştirmiş bireyler, diğer kültürlerin bireyleriyle bir araya gelerek aslında dünya barışı için bir zemin oluşturuyor" dedi.

Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik ise ülke genelinde lisanslı ve başarılı sporcu sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti. 2004 yılında bu spor dalında lisanslı sporcu sayısı 3 bin iken, bugün sporcu sayısı 50 bine, antrenör sayısı ise 13 bine ulaştığını vurgulayan Özmekik, "Şu an en fazla antrenöre sahip ikinci federasyonuz. Madalya sıralamasında 2004'ten bu yana en fazla madalyayı ülkemize kazandıran ilk 5 federasyon arasındayız. Yaptığımız çalışmalar ile başarılarımıza başarı katacağız" diye konuştu.

Şampiyonun açılışı Vali Savaş ve federasyon başkanı Özmekik'in vuruşlarıyla gerçekmeşti.

Seromonide ayrıca, Manisa'daki 20 liseye Vali Savaş tarafından badminton malzemesi hediye edildi.

Şampiyonanın Pazar günü oynanacak final müsabakalarıyla sona ereceği bildirildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »