Bahçeli cephesinden şok iddia!

Muhalifler tüzük kurultayı için toplanırken MHP Genel Merkezi'nde de hareketli dakikalar yaşanıyor. Bahçeli süreci makamından izliyor. MHP yönetimi kongrede 752 değil 495 delege olduğunu iddia ediyor.

19 Haziran 2016 Pazar 16:30
Bahçeli cephesinden şok iddia!
MHP'de muhalif adaylar bugün parti tüzüğünü değiştirmek için toplanıyor. Ankara BüyükAnadolu Oteli'ndeki  kurutlay çalışmalar sürerken MHP Genel Merkezi'nde de hareketli dakikalar yaşanıyor. MHP lideri Devlet  Bahçeli süreci izlemek için MHP Genel Merkezi'ne geldi. Devlet Bahçeli'nin, 6. Olağanüstü Büyük Kongre'ye ilişkin gelişmeleri buradan takip ediyor. Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ile Şevkat Çetin de MHP Genel Merkez'e geldi. Öte yandan, bir grup partili de olağanüstü kongreyi, MHP Genel Merkezi'nin girişindeki televizyondan takip ediyor.

752 DEĞİL, 495 DELGE VAR

MHP Genel Merkez kaynakları, kurultayda hukuken sadece 495 delegenin oy verdiğini belirterek, bunun da yeterli sayıya ulaşılamadığı anlamına geldiğini belirtti.  MHP yönetimi, ayrıca divan başkanlığı için ortaya çıkan iki isim için atılan 476 ile 171 imzanın toplamı olan 647 imzanın da yeterli olmadığını duyurdu.
Çağrı Heyeti ise kurultayın 752 delege ile açıldığını, 50 ismin ise sırada bekledğini açıklamıştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin görevlendirdiği Çağrı Heyetinin organize ettiği tüzük kurultayını  'korsan kurultay' olarak ilan etmiş ve 10Temmuz’da Ankara Arena spor Salonunda düzenlenecek kurultayı işaret etmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »