Bahçeli: Engin Alan bizim kıymetimizdir

MHP, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında çatı formülünü ve İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın durumunu değerlendirdi.

13 Mayıs 2014 Salı 7: 0
Bahçeli: Engin Alan bizim kıymetimizdir
MHP’de dün basına kapalı olarak gerçekleştirilen MYK toplantısında konuşan Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimi ile tutuklu milletvekili Engin Alan’ın durumunu gündeme getirdi. Edinilen bilgilere göre cumhurbaşkanı aday isminin dile getirilmediği toplantıda, Bahçeli şunları aktardı: 

“Çatı formülü yanlış yorumlandı. CHP ile bir koalisyon yapılacakmış gibi. Sosyolojik çıkarımlardır bu. Topyekün bütün sosyal birimleri içeri alan bir cumhurbaşkanlığı seçme gayretidir.  AKP’ye oy vermiş vatandaşları da CHP’ye ve MHP’ye oy vermiş olanları da kapsıyor. Vatanını, milletini seven herkesten bahsediyoruz. Biz hazırlığımızı yapıp, adayımızı sunacağız. Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir ismi bulacağız. Bu çatı aday olacak ve herkes altında birleşecek.

İLİŞKİLERİMİZİ BOZMAK İSTİYORLAR 

 
Sayın Engin Alan, haksız, hukuksuz ve vicdanlara sığmayacak şekilde 18 yıla mahkûm edildi. Karartılmış, üretilmiş ve düzmece delillerle milli irade cezalandırılmıştır. 

Alan yıllardır çile çekmekte, zalimler tarafından özgürlüğünden alı konulmaktadır. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek’in şeklen mağduriyetleri gidermek maksadıyla hazırladığı kanun teklifi özünde çelişkili olduğu kadar tehlikeli gelişmelere de prim verecektir. Engin Alan bizim kıymetimizdir; ama bazıları araya girip ilişkilerimizi bozmak niyetinde olabilir. Buna fırsat vermemek lazım. Sosyal medyada özellikle bazı internet siteleri, biraz ortalığı karıştırıyorlar. Buna itibar etmeyin uyanık olun. Onu nasıl sahiplendiğimiz bilinmektedir.”

Umut Erdem / Hürriyet
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »