Bahçeli: "İYİ Parti bunun altından kalkamaz"

İYİ Parti'ye tehditler savuran MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Yuhalama başlarsa altından kalkamazlar, herkes ayağını denk alsın" dedi.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 17:50
Bahçeli: "İYİ Parti bunun altından kalkamaz"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Koray Aydın'ın sözleriyle ilgili de konuşan Bahçeli, İYİ Parti'yi tehdit etti.

Aydın'ın sözlerinin kesinlikle kasıtlı ve yuhalatmaya yönelik olduğunu iddia eden Bahçeli, "Eğer bir yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın" dedi.

Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

"Orada bana ulaşan bilgiler çerçevesinde Sayın Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın Bey'in ifade ettiği gibi dört kişi arasında eğer bir konuşma, planlama ve dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir.

"BÖYLE BİR GAF OLAMAZ"

Kesinlikle kasıt olduğunu düşünüyorum. Orada bir siyasi partinin genel başkanını yuhalattırabilecek tarzda bir gaf olmaz. Eğer bir yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler. Gelirler gelmezler, biz başından beri söylüyoruz. Kurulan bir parti var, hanımefendi o partinin başına tekrar dönmesinde yarar var. Demokrasi açısından yarar var, İYİ Parti açısından yarar var.

"BAZILARI HİÇBİR ŞEKİLDE MHP'YE DÖNEMEZ"

Kopmalar olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Kopanlar tekrar bize gelir mi bilmiyorum. Ama bazıları var ki hiçbir şekilde MHP çatısı altında birliktelikleri kalmamıştır."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »