23 Temmuz 2018, Pazartesi

Bahçeli: Türkiye 2. Fetret Devri'ni yaşıyor

MHP lideri Bahçeli Tandoğanda düzenlediği 'Türkiye Mitinginde' hükümeti sert bir dille eleştirerek, ''Türkiye 2. Fetret Devri'ni yaşıyor" dedi.

9 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Bahçeli: Türkiye 2. Fetret Devri'ni yaşıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitinglerinin dokuzuncusu olan Ankara Tandoğan'daki 'Türkiye Mitingi'nde halka seslenip Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli ''Türkiye 2. Fetret Devri'ni yaşamaktadır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

-Aziz varlığını yaşatmaya yemin ettiğimiz büyük Türk Milleti, milliyetçi, ülkücü dava arkadaşlarım bu muhteşem tablodan tek kelimeyle gurur duyuyorum. Türkiye tüm görkemiyle Tandoğan'a sığmıştır. 76 milyon sanki buraya akmış. Sizler yeni bir destan yazmak için inançlı ve iştahlısınız.

-Türk vatanı sizinle doğrulacaktır. Uyuşmuş vicdanlar buraya dikkat etmelidir. Satılmış, haydut ve riyakarlar, Tandoğan'ı iyi duymalıdır. Türkiye'nin 9 bölgesinde milli değerleri toplantısının sonuncusunu Ankara'da düzenliyoruz. Bunca olaya kayıtsız kalamazdık. Adımlarımızı Türk milletine doğru attık. Geriye dönüp baktığımızda ne kadar doğru olduğumuzu gördük.

- Bugün Türkiye diyoruz, Türkiye diyerek yeri göğü inletiyoruz. Korkmayın milletim, bu şafaklarda yüzen al sancak ilelebet dalgalanacaktır. Ölsek de teslim olmayız, zillete boyun eğmeyiz, Müslüman Türk olmaktan asla vazgeçmeyiz. Türkiye'yi ona buna yem etmeyeceğiz. Şehitlerimiz arkamızdadır.

İmralı'da pazarlıkta, Kandil'de oynaşıyorlar


- Türkiye buradaysa Recep Tayyip Erdoğan bölücüleri nerededir? Ya İmralı'da pazarlıkta ya Kandil'de oynaşıyorlardır. Bunların doğru yerde, doğru işlerde uğraşmaları imkansızdır. Vefasızlık bunlarla alenileşmiştir. Tecrübelerimiz bu zamana kadar olan şeyler bu dediklerimiz doğrulamıştır. Ama Türkiye'min düşmez kudreti vardır. 

"Türkiye 2. fetret devrini yaşamaktadır"


- Bugünkü şartlarda bu muhteşem birliğin bozulması için çaba gösteriyorlar. Gerek açılımlarıyla bunu gösteriyor. Türksüz millet, Türksüz vatan için kuyruğa giren alçaklar son derece faaldir. Türkiye 2. fetret devrini yaşamaktadır. Sözde demokratikleşme, siyasi statü talepleri, ana dilde eğitimle parçalanmak istenmektedir. Bunlar devam ederse iç ve dış güçler kardeşlerimiz alt kimliklerle yok olacaklardır.

"Biz doğudan batıya biriz"


-Devletin kurucusu asil Türk milletidir. Biz doğudan batıya biriz. Millet içi boş bir kabuğa nasıl bir depreme yola açacağını bugünden görmek lazım. İmralı canisinin bölünme planlarına uymamalıdır. Şırnaklı Ankara'da ikamet ediyorsa, Mardinli İzmir'de evleniyorsa bu birliğimizdendir. Biz fermanlarla kanunlarla kararnamelerle bir araya gelmedik. Bu vasıtalarla birbirimize küsmemiz mümkün değildir.

"Kürt kökenli kardeşim gün bugündür"


- Irk tasnifi, kafatası ilkelliğini yapmadık. Türk, Kürt diye ayrılacak birbirimize küsecek miyiz? Türkiye; Sudan, Çekoslavakya, Suriye, İran mı olsun? Önce bölüp sonra parçalayan dış güçlere boyun mu eğeceğiz? Artık yeter demek için neyi bekliyoruz. Kürt kökenli kardeşim gün bugündür. Sen bu ülkenin şerefli vatandaşı olduğunu sakın unutma. Türk milleti birbirine düşerse bu ülkede ezan bile okunamayacaktır. Türklerin ismi Türkiye'den değil, Türkiye'nin ismi Türklükten gelmelidir.

"Türklük şuuru kırmızı çizgidir"


- Başbakan Türk milletinden memnuniyetsizdir. Siyasi geçmişinde bu kinin örnekleri vardır. Üstelik vesayeti altında bulunduğu yabancıların işbirlikçisidir. duygudan beslenen tamamen kültürden beslenen Türklük şuuru kırmızı çizgidir ve son kaledir. Ve bu kale yıkılamayacaktır.

- Büyük Kürdistan hayalleri var buna izin verecek misiniz? Bu 'hayır'lar Başbakan'ın suratına çarpan bir tokattır. 

"Milletin başından Türklük alınmak isteniyor"


- Başbakan bebek katiliyle bölme hedefinin bir kısmıdır. Başbakan yaraları tedavi etmek yerine, kaşımaktadır. Başbakan devletin başından T.C.'yi milletin başından Türklüğü almak istemektedir. Ne mutlu Türk'üm diyene sözünü silmek hepinizi rahatsız etmektedir. Devlet nişanlardan Atatürk'ü ve T.C.'yi kazımak hepinize yara vermiştir. Başbakan artık çizmeyi aşmıştır. Başbakan artık İmralı canisinin yanındadır, Mondrosçuların, Sevrcilerin son umududur. Türk milletinin yok sayılmasını doğru buluyor musunuz? Başbakanlık görevini, Kandilden mi, ABD'den mi aldı, yoksa Türk milletinden mi aldı?

-İslamı dilinden düşürmeyen sonra gidip Hıristan destekli üniversitelerinde ödül alan Başbakandır. Katillere ödül veren, kahramanları hapse tıkan Başbakan ve hükümetidir. Devletin namını iki paralık eden Başbakan ve hükümetidir.

-Bu 'evet'leriniz Türkiye'nin garantisidir. dış politika her yönüyle çökmüş Suriye politikası, İran politikası çökmüştür. Türkiye'nin saygınlığı zedelemiştir. Türkiye her terör örgütünün at koşturduğu yer haline gelmiştir. Esnaf yarı aç, çiftçi bağımlı ve mutsuz, milyonlarca insanımız kriz halindedir. AKP döneminde zenginliğiniz arttı mı? 2002'den bu yana cinsel saldırı, kadın cinayetleri son 7 yılda artmış ve kadınlar hunharca katledilmiştir. Köprü altları kimsesizlerle doludur.

"Gençlik millet el ele haydi iktidar güle güle"


- Ekonomimi sıcak para baronların güdümünde, şehirlerimiz dolandırıcıların elinde, geleceğimiz bölücülerin, dağlarımız bölücülerin elindedir. Her yurtdışı seyahatlerde Türkiye'yi karıştırmayı huy haline getirmiştir. Gezi eylemcilerinin hıncını almak için gözünü hırs bürümüş otokontrolü kaybetmiştir. Müzakereci Başbakan diktatör kesilmiştir. Özel hayatlarına müdahale etmek istemektedir. Ama gençler o sandığı AKP'nin kafasına geçirecektir. Gençlik millet el ele haydi iktidar güle güle. Bunun için AKP'den kurtulmaya, Başbakan'ı yüce divana göndermeye hazır mısınız? Onun için ilk hedef yerel seçimlerdir.

-Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene.

Bahçeli Ziya Gökalp'in Tevhid şiiriyle sözlerine son verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »