23 Haziran 2018, Cumartesi

Bahçeli'den Erdoğan'a 'bilezik' göndermesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Başbakan'ın adaylığının açıklandığı toplantıdaki konuşmasında yer verdiği bilezik öyküsünü hatırlatarak, "Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki" dedi.

5 Temmuz 2014 Cumartesi 21:39
Bahçeli'den Erdoğan'a 'bilezik' göndermesi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nin iftarında yaptığı konuşmasını eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ın 'İmam hatip okulları isyandır' sözlerinin tehlikeli bir ifade olduğunu belirten Bahçeli, "El Tayyip' Ordusu kurulmak mı istenmektedir acaba ? İmam hatip liseleri Recep Tayyip Erdoğan'ın arka bahçesi ve gelecekte kuracağı 'El Tayyip' ordusunun elemanları değildir" dedi. 

Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın dün akşam Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nin iftarındaki 'İmam hatip okulları bir direniş, bir direnç olarak ortaya çıktı. İmam hatip okulları aslında bir düşüncenin isyanıdır, bir fikrin adeta isyanıdır, bir itirazıdır, bunun için ortaya çıktı' sözlerini eleştirdi. 

"IŞİD paralelinde hareket etmeyi düşünmek demektir" 


Bahçeli, "Başbakan çok tehlikeli bir ifade kullanmıştır. 'İmam hatip liseleri bir isyandır' cümlesi çok tehlikeli bir ifadedir. 'El Tayyip' Ordusu kurulmak mı istenmektedir acaba ? Böyle bir rezalet olabilir mi ? Başbakan Erdoğan'ın nerede ne konuşacağı artık iyice sapmaktadır. Kendisinin bu konuda dikkatli olması lazım. İmam hatip liseleri Recep Tayyip Erdoğan'ın arka bahçesi ve gelecekte kuracağı 'El Tayyip' ordusunun elemanları değil, milletimizin öz evlatlarının okuduğu ve İslam'ı öğrendiği , millete hizmet etmek şevkiyle yetişen kardolardır. Buraya isyancı ve direnç unsuru gibi laflar katmak IŞİD paralelinde hareket etmeyi düşünmek demektir. Bundan da bu ülke kurtulmalıdır" dedi. 

Başbakan'ın adaylığının açıklandığı toplantıdaki konuşmasında yer verdiği bilezik öyküsünü de hatırlatan Bahçeli, 'Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmasında yer verdiği bilezik hikayesi dikkatlerden doğal olarak kaçmamıştır. Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki...' ifadelerini kullandı.
 

Erdoğan'ın adaylığı YSK'dan dönmeli


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı geçici aday listesinin 8 Temmuz'da, kesin listenin ise 11 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanacağını hatırlatarak, "Artık bundan sonra tüm sorumluluk, tüm yetki, YSK'dadır. YSK, bugünden itibaren tarih ve millet huzurunda hayati bir sınav verecektir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olamayacağını her zaman söylediklerini belirten Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının tertemiz bir maziden gelmesi gerektiğini ifade etti.

YSK'da görev yapanların vicdanlarının sesini dinleyeceklerine ve hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarına inandığını aktaran Bahçeli, şöyle konuştu:

"Erdoğan'ın şahsında düğümlenen, şahsında somutlaşan vahim isnat ve suçlamalar, adaylığının önünde çok ciddi yasal ve ahlaki engeldir. Bu engel duruyorken Başbakan'ın adaylığı, resmiyette onaylansa bile, milli vicdanlarda kesinlikle cevaz ve cevap bulmayacaktır."
 

Demirtaş'ın adaylığı milli ruha hakarettir


HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olmasını da değerlendiren Bahçeli, "Türkiye'ye düşmanlık besleyen, cumhuriyete diş bileyen, milletin varlığına ve birliğine saldıran bu PKK'lının cumhurbaşkanı adaylığı, yasalara aykırı olmakla kalmayıp milli ruha hakarettir. Ümit ederim ki YSK, bunu da değerlendirmeye alacak, terörün kuyruğu olmuş, bölücülüğün dümeninden tutmuş bu Eşbaşkan hakkında detaylı ve ayrıntılı incelemeyi yapacaktır" dedi.
 

Logo tartışması


Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanacağı logonun "aşırma" olduğunu iddia eden Bahçeli, "ABD Başkanı Obama'nın 2008 seçim kampanyasında kullandığı logoyla çok benzerlikler taşıyan Başbakan'ın logosunda, yeni Türkiye'nin doğuşu güneşin doğuşuyla, Erdoğan'ın hayatı yol ve yolculukla simgelenmiştir" diye konuştu.

Başbakan'ın YSK'ya verdiği mal beyanını da değerlendiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Buna göre, serveti üç yıl içinde 1 milyon lira, eski parayla bir trilyon lira artış göstermiştir. Başbakan, üç yıl içinde hangi yatırımı yapmış, hangi karlı işe girmiştir de serveti 1 trilyon lira artış göstermiştir? Vatandaşımıza vurmayan talih, Başbakan'ı, Bilal oğlanı, yandaş ve haramzade iş adamlarını nasıl bulmuştur? Yıllar içinde hiç azalma göstermeyen 500 bin liralık alacağını hangi borçlu ya da borçlular geciktirmektedir? Aklımıza takılan bir başka konu ise Başbakan'ın hiç mi evi olmadığıdır? Manşetleri süsleyen saray gibi villalar kimin üzerinedir, araziler, arslar kimlerin geçici tapusunda gizlenmektedir?"

"Ne olursa olsun 49 Türk vatandaşı kurtarılmalı"


IŞİD'in kaçırdığı 32 tır şoförünün özgürlüklerine kavuşmasını "sevindirici bir gelişme" olarak nitelendiren Bahçeli, 49 vatandaşın hala IŞİD'in elinde olduğuna işaret etti. Bahçeli, "Şu anda AKP, IŞİD'le pazarlık yapmakta, yeni bir kahramanlık destanı için teröristlerle kuytu köşelerde tezgah çevirmektedir. Ne olursa olsun 49 Türk vatandaşı kurtarılmalı, ailelerine kavuşturulmalıdır. Bunda en ufak bir tereddüdümüz yoktur" diye konuştu.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına partisince yapılacak itiraza ilişkin, "Genel başkan yardımcılarımızdan bir tanesi bu itirazın hukuken ele alınarak kusursuz bir şekilde yapılması için çalışmalarını başlatmıştır. 11 Temmuz'dan itibaren de bu itiraz gerçekleştirilecektir" dedi.

AA - DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »