Bahçeli'den seferberlik çağrısı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ekonomi gündemiyle yaptığı basın açıklamasında hükümete ekonomik seferberlik çağrısında bulundu.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 19:12
Bahçeli'den seferberlik çağrısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekonomideki son gelişmelere ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

"Biz kurla kurulmadık, dövizle devrilmeyiz" diyen Bahçeli, hükümete ekonomik seferberlik çağrısında bulundu.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

"15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün ekonomik ayağını tamamlamak, siyasal sistemi felç etmek için harekete geçenler spekülasyon silahını çekmiştir. Türkiye döviz üzerinden kundaklanmak istenmiştir. Buna sessiz kalamayız. Ülkemizin maruz kaldığı tehditleri özet halinde değerlendirip, partimizin tutumunu paylaşacağım."

TRUMP İNSANLIĞIN HUZURUNU TEHDİT ETMEKTEDİR

"Türkiye her zaman sabırlı davranmıştır. Türkiye politikalarını belirlerken müttefikliğe gölge düşürmemeye azami önem vermiştir. Fakat aynı ilkeli duruşu ABD’den göremediğimiz hazin bir gerçektir. ABD’nin başkanlık koltuğunda skandal ve saldırgan bir şahıs oturmaktır. Trump hiçbir değer ve ölçüyü tanımamaktadır başına buyruktur kontrolsüzdür. İnsanlığın huzur ve esenliğini yakından tehdit etmektedir. Trump müttefiklik hukukunu yok saymıştır. Yaşananlar tek kelimeyle utanç vericidir üstelik yüz kızartıcı bir ayıp ve ahlaksızlıktır. Bu saldırının hedefinde Türk milleti yer almaktadır. Döviz fiyatlarındaki yükselişin hiçbir ekonomik temeli yoktur.

Döviz fiyatlarındaki spekülatif ataklarla Türkiye’yi sindireceğini, pes ettireceğini sanan, komplo bozguna uğrayacaktır. 81 milyon Türk vatandaşı korkusuzca durmaktadır. Trump’ın Türkiye aleyhine servis ettiği Twitter mesajları Türk milletine sökmeyecektir."

EKONOMİK SEFERBERLİK ÇAĞRISI

"Değil Trump değil döviz dünya üzerimize geldi milli ve manevi haklarımızdan bir adım geri adım atan onlar gibi namerttir. Biz kurla kurulmadık dövizle devrilmeyiz. Vatanın telafisi yoktur. Başka Türkiye de yoktur. Türk milleti bu oyunu da bozmaya muktedirdir

ABD’li elektronik ürünlere boykot kararlarını ek mali yükümlülükleri desteklediğimizi ilan ediyorum. Türkiye bir ekonomik kriz içinde değildir. Ortada bir kriz yoktur sadece saldırı vardır düşmanlık had safhadadır. Şu günlerde Türk Lirası’na çok yoğun operasyon mevcuttur.

Döviz cinsinden kira köprü geçiş ücretlerinin yeniden yapılandırılmasını üreten ekonomi modelinin çok acil hayata geçirilmesini ekonomik seferberlik ilan edilmesini küresel ittifak ve ilişki ağlarının yeni baştan değerlendirilmesini bekliyor tavsiye ve temenni ediyoruz."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »