26 Mayıs 2018, Cumartesi

Bakan Ala: Saldırı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapıldı

İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı açıklamada saldırının CHP liderinin konvoyuna yapıldığını ve bölgede operasyon başlatıldığını söyledi. Ala, saldırıda üç askerin yaralandığını da dile getirdi.

25 Ağustos 2016 Perşembe 15:53
Bakan Ala: Saldırı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapıldı
İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Konvoyu korumakla görevli jandarma aracına ateş açılmıştr. 1'i ağır 3 yaralımız var. Durumu ağır olan askerimiz başından vurulmuştur" dedi.

SALDIRIYI PKK YAPTI 

İçişleri Bakanı Ala saldırıyı PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: "Konvoyun öncüsü jandarma aracına ateş açıldı. Araçtaki jandarma er başından ayaralandı. 2 astsubayda hafif yaralandı. CHP lideri ile telefonla görüştüm. Başbakanı Biz bu seyahatin en güvenli biçimde geçmesi için  güvenlik önlemlerini almıştık. Çünkü bölgede kritik unsurlar olduğunu biliyoruz. Tedbirler alınmıştı. Bir helikopter gönderdik. Terörist unsurları Ordu Giresun'da Karadeniz'e açılma niyeti ile bulunuyor. Bu işi gerçekleştiren alçaklar yakalanacaktır. Geçmiş olsun diyorum."

OPERASYON BAŞLATILDI 

İçişleri Bakanı Ala, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna  saldırıyı gerçekleştiren örgüte ilişkin, "Arkadaşlarımızın söylediği kesin olarak  PKK ve onlara yönelik operasyon başladı. Orada güvenlik unsurlarımız vardı, böyle  bir şey olunca hemen operasyon başladı" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »