Bakan Bozdağ'dan FETÖ açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen hakkında açıklamalarda bulundu.

27 Ekim 2016 Perşembe 16:35
Bakan Bozdağ'dan FETÖ açıklaması
FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ iade sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmede 'İade amacıyla tutuklanarak sürecinin hızlandırılmasını istedik' dedi.

MEVKİDAŞINA OSMANLI HEDİYESİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'ye gitmişti. ABD Adalet Bakanı ile görüşen Bozdağ, '1874 tarihli Osmanlı ile ABD arasındaki Suçluların İade Anlaşması'nın tablosunu hediye etti.

İKİLİ GÖRÜŞME SONRASI FLAŞ AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Washington'daki temasları sırasında ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile bir araya geldi. İkili FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunu görüştü.

SÜRECİN HIZLANDIRILMASINI İSTEDİK

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yapılan ikili görüşme sonrası ABD'li mevkidaşından FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iade sürecinin hızlandırılmasını, bu süre zarfında da başka ülkeye kaçmasını engellemek için tutuklanmasını talep ettiğini açıkladı.

Bozdağ ayrıca yaptığı açıklamada ABD dışına kaçmak için arayış içinde olan FETÖ liderinin örgütü yönetmesinin engellenmesi gerektiğini de vurguladı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »