Bakan Bozkır: Sizi tehdit etmiyorum ama...

AKP’nin Kuşadası İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’nde parti genel merkezinin desteklediği mevcut başkan Ali Kara’nın karşısına, avukat Zafer Üstün rakip çıkınca bakanlar devreye girdi.

17 Kasım 2014 Pazartesi 17:31
Bakan Bozkır: Sizi tehdit etmiyorum ama...
Kongrede AKP Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve AB Bakanı Volkan Bozkır’ın kürsüden Kara için oy  istemesi gerginliği daha da artırdı. Bozkır, “Sizi tehdit etmiyorum ama siyasi hayatınızda geleceğiniz olmaz” dedi.

Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan arasında cumhurbaşkanlığı konusunda bir sıkıntı  yaşanmamasını örnek veren Bozkır, Üstün ve arkadaşlarının listeyi geri çekmesini istedi. Bozkır, “Burada bir hizmet davamız var. Yüzlerce kongreye katıldım. İlk defa buradaki gibi bir tartışmaya şahit oluyorum. Ben burada bir bakan olarak, bir abi olarak sesleniyorum. Burada seçime iki liste ile girmeyelim. Bu listeyi geri alın. Çünkü siyaset uzun bir yolculuktur. Siyasette bir gün bile önemlidir. Sizden rica ettiğim gibi bu listeyi almadığınız taktirde, sizi tehdit etmiyorum ama siyasi hayatınızda geleceğiniz olmaz. Siyasetin kendi kuralları, vefa unsuru, saygı unsuru vardır. Bugün alacağınız doğru bir kararda yine bu partinin savaşçıları olarak devam etmenize imkan sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Tartışmalar uzun süre devam etti. Üstün ve arkadaşlarının çekilmediği kongrede, Kara yeniden başkan seçildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »