23 Temmuz 2018, Pazartesi

Bakan Çelik’ten sözleşmeliye kadro müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TRT, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile bazı kurumlardaki sözleşmelilere kadro müjdesi verdi.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Bakan Çelik’ten sözleşmeliye kadro müjdesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin son grup toplantısında kamuda çalışan 100 bine yakın sözleşmelinin kadroya alınması için çalışma başlatıldığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı ve sendika yöneticileri ile bir araya gelen Bakan Faruk Çelik, görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında, kurumsal sözleşmeli çalışanların durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve sendika yöneticilerini kabulünün ardından düzenlenen basın toplantısında, kurumsal sözleşmeli çalışanların durumuyla ilgili olarak "Bugün, Plan Bütçe Komisyonu'nda tabii ki komisyon üyelerinin ve yüce Meclis'in takdiri son derece önemli ama biz Bakanlık ve hükümet olarak bu kurumsal sözleşmelilerin yani TRT'de, Gençlik Spor Müdürlüğünde ve bazı kurumlarda çalışan sözleşmelilerin isteğe bağlı olarak iki aylık bir süre içerisinde kadroya geçme talepleri olursa bu imkanın da onlara sağlanmasıyla ilgili, iki gündür, dün akşam da yaptığımız görüşmelerde ve konfederasyonun tüm yetkililerinin bu konuyu iletmesi, Bakanlığımıza da gerek bugün gerekse dünden itibaren gelen bu talepler çerçevesinde kurumsal sözleşmelilere de böyle bir imkanın tanınmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Bu önergeleri komisyonda ele alacağız. Umarım ki büyük bir destekle gerçekleşmiş olur." ifadelerini kullandı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »