16 Temmuz 2018, Pazartesi

Bakan Ergün'den Ar-Ge projelerine destek müjdesi

Bakan Ergün, Ar-Ge projelerinin yatırım ve üretime dönüşmesi için yeni bir yatırım destek programı başlatacaklarını söyledi.

15 Kasım 2013 Cuma 23:10
Bakan Ergün'den Ar-Ge projelerine destek müjdesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 2. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de ilk defa orta yüksek ve ileri teknoloji alanlarında yapılan Ar-Ge projelerinin yatırım ve üretime dönüşmesi için yeni bir yatırım destek programı başlatacaklarını belirterek, "Bu program kapsamında, toplam 50 milyon liraya kadarlık olan projeler desteklenecek. Bu projeler için 3 milyon 600 bin lirası hibe olmak üzere, toplam 10 milyon liraya kadar destek sağlanacak. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu programa da son şeklini vermiş olacağız" dedi.

Bu programın özellikle sermaye sorunu yaşayan tekno girişimcilerin ve KOBİ'ler için isabetli olacağını ifade eden Ergün, son 11 yıl içinde elde edilen kazanımların Türkiye için çok güçlü bir zemin hazırladığını söyledi. 

Bakan Ergün, yeni çipli kimlik kartını aldı

Açılış konuşmasının ardından Bakan Ergün, firmalara Ar-Ge Merkezi Belgelerini vererek aile fotoğrafı çektirdi. Törenin ardından firmaların Ar-Ge merkezlerinde ürettikleri çalışmalarının sergilendiği stantları gezen Ergün, Ford standında sergilenen yeni ticari araçları inceledi ve HEXAGON Studio standında yer alan elektrikli taksiye bindi. 

Daha sonra Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) standını da ziyaret eden Ergün'e burada yeni yıldan itibaren dağıtımına başlanacak yeni çipli kimlik kartı sunuldu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »