Bakan Güllüce: Türkiye Teröre Teslim Olmaz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Türkiye 77 milyonluk dev ülke. Terör örgütüne teslim olmaz." dedi.

4 Haziran 2014 Çarşamba 5:11
Bakan Güllüce: Türkiye Teröre Teslim Olmaz
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. İdris Güllüce, "Türkiye 77 milyonluk dev ülke. Terör örgütüne teslim olmaz" dedi

"HARÇLAR YÖNETMELİKTE BELİRLENDİ"

Tapu için ilave harç alınmayacağını belirten Güllüce, harçların yönetmelikte belirlendiğini, ancak Anayasa Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda rakamlaştırıldığını söyledi. 

17 ARALIK SONRASI BAKANLIK'TAKİ GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Güllüce, 17 Aralık operasyonundan sonra bakanlığının İstanbul'daki birimlerinde yaşanan görevden almalarla ilgili, Teftiş Kurulu'nun gerekeni yaptığını ve hukuk çerçevesinde bu işlemlerin yapıldığını ifade etti. 

"TERÖRLE MÜCADELE AMANSIZ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar'ın terör örgütünün yol kesme eylemine ilişkin sorusu üzerine Güllüce, terörle mücadelenin amansız bir şekilde sürdüğünü kaydetti. Devletin terörü yok etmek için 30 yıldır mücadele ettiğini ve etmeye devam edeceğini vurgulayan Güllüce, "Türkiye 77 milyonluk dev ülke. Terör örgütüne teslim olmaz. Bu devlet 3 eşkıyaya prim vermez" diye konuştu.

HDP'DEN YALANLAMA

HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani de terör örgütünün yol kestiği bilgisinin yalan olduğunu öne sürerek, aksi açıklamaların provokatif olduğunu söyledi. Bunun üzerine tekrar söz alan Acar, terör örgütünün çocuk kaçırmasının ve yol kesme eyleminin günlerdir gazetelerde yer aldığını belirterek, "Biz hayal mi görüyoruz" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »