21 Şubat 2019, Perşembe

Bakan Kurtulmuş'tan 'booking.com' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş canlı yayınında yaptığı açıklamada Booking'in kapatılması sonrası son durum hakkında konuştu. Kurtulmuş "Booking'in kontrollü olması lazım ama kısıtlama olmaması lazım. Herkesin bunu kullanabilmesi, Türkiye'den rezervasyonun yapılması gerekir. Serbest piyasa bakımından da bu önemli." dedi.

27 Ocak 2018 Cumartesi 13:45
Bakan Kurtulmuş'tan 'booking.com' açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik’e yaptığı açıklamada Booking’in kapatılması sonrası son durum hakkında konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ‘Booking’deki son durum nedir?’ sorusuna şöyle yanıt verdi: “Öncelikle şunu söyleyeyim Booking’in kontrollü olması lazım ama kısıtlama olmaması lazım. Herkesin bunu kullanabilmesi, Türkiye’den rezervasyonun yapılması gerekir. Serbest piyasa bakımından da bu önemli.”

Türkiye’nin turizm sektörünü de değerlendiren Kurtulmuş ” Türkiye’yi bu yıl parlak bir yıl bekliyor. 2015-2016 yılları arasında dibe vurulmuş durumdan kurtulduk. Almanya’daki turistler tarafından büyük ilgi var. Turizmde Avrupa pazarını kazandık. İlerleyen zamanda kongre turizmde ilk 5 de oluruz. Dünya standartlarının üstündeyiz. Ayrıca alternatif turizm sınıflarına yöneliyoruz.” dedi.

2017 YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
Uçaklara yakıt desteğini 12 aya çıkardıklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ” Türkiye’deki otel kalitemiz yüksek. Devlet ve özel sektör işbirliği içinde… Uçaklara yakıt desteğimizi 12 aya yayacağız. Ayrıca kurvaziyer turizmine destek vereceğiz. 2017 yüzümüzü güldürdü. 2017 yılında 32.4 milyon turist sayısına ulaştık 26 milyar dolarda turizm geliri var. Bu sayıyı 38 milyona çıkaracağız ve gelirimizi de 30 milyar dolara çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »