Bakan milyonlara müjdeyi verdi!

Bakan Süleyman Soylu, emeklilere banka promosyonu ile ilgili olarak bu ayın sonuna kadar bir değerlendirmeyi ortaya koyacaklarını belirtti.

11 Mart 2016 Cuma 21:12
Bakan milyonlara müjdeyi verdi!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilere banka promosyonu ile ilgili olarak bu ayın sonuna kadar bir değerlendirmeyi ortaya koyacaklarını belirtti. Soylu, "Elimizde ne varlıklar var, bunun karşılığı ne olabilir, emeklilerimiz bundan ne istifade eder bu ekonomik bir eylemdir, bu bir hesap ve Kitap yönetimidir. İnşallah hayırlısıyla sonuçlanacak" dedi.  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 8. İş Sağlığı Güvenliği Konferansı'yla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Emekli promosyonları ve asgari ücret ile ilgili soru üzerine Soylu, bu görüşmeleri kamuya açık yapmadıklarını vurgulayarak, "En son 2 gün önce kamu bankalarımızla bir araya geldik. Ne noktaya geldiğimizi kendileriyle bir kez daha görüştük. Onlarda çalışmalarını yapacaklar, bu ayın sonuna kadar bir değerlendirmeyi ortaya koyacağız. Ay sonunda elimizdeki tabloya bakıp Sayın Başbakanımız ile de paylaşıp, ondan sonra bir karar vereceğiz. Yani elimizde ne varlıklar var, bunun karşılığı ne olabilir, emeklilerimiz bundan ne istifade eder bu ekonomik bir eylemdir, bu bir hesap ve kitap yönetimidir. İnşallah hayırlısıyla sonuçlanacak" şeklinde konuştu.
Soylu, asgari ücretten 70 lira gelir vergisi dilimi kesileceğine ilişkin soruya ise bu konuda ilk işaret fişeğinin asgari ücretin bin 300 lira olarak belirlendiği, Asgari Ücret Tespit Komisyonunda oluştuğunu ifade etti.  Komisyonda konunun tartışıldığını söyleyen Soylu şunları kaydetti: "Orada bu konuyu tartıştık. Çünkü ilk kez Türkiye'de böyle bir marj oluyor. Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıktı, yüzde 30 bir artış söz konusu oldu. Onun için gelir vergisi dilimi de yaklaşık 70 liralık bir azalışı ortaya koyuyor. Bekar ve çocuğu olmayanlar için 70 lira. Bu konuda Maliye Bakanımız ile de ağustos sonunda bir araya geleceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da bu konuda hassasiyeti söz konusudur. Bu konuyu o gün değerlendireceğiz ve o gün sendikalarımızla da bir araya geleceğiz." 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »