Bakan Soylu: Teröristler kaçacak delik arıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele etmek amacıyla İsrail'den Heron, Amerika'dan Predator istediklerini ama alamadıkları belirterek, "İnsansız Hava Aracı alarak, 'Teröristi takip edelim, ülkemizin huzurunu bozmasınlar' diyerek talep ettik ama vermediler. Şimdi ne yaparlarsa yapsınlar. Türk mühendisleri, ay yıldızlı patendi göğsüne çaka çaka insansız hava araçlarımızı yapıyor. Teröristler kaçacak delik arıyor." dedi.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 21:13
Bakan Soylu: Teröristler kaçacak delik arıyor
Bakan Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Kasımpaşa'da bulunan Bademli  Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Beyoğlu Rizeliler Derneği'ni ziyaret  etti.

Burada vatandaşlara hitap eden Soylu, Türkiye'nin bir Norveç ya da  İsveç olmadığını, Orta Doğu coğrafyasında yer alan ve pek çok kem gözün üzerinde  bulunan bir devlet olduğunu söyledi.

"İnsansız Hava Araçlarını Türk mühendisleri üretiyor"

Terörle mücadele etmek için silah istenildiğinde batının vermediğini  ve bunun üzerine Türkiye'nin artık kendi silahlarını, helikopterlerini yapar hale  geldiğini aktaran Soylu, "İsrail'den Heron, Amerika'dan Predator istedik.  İnsansız Hava Aracı alarak 'Teröristi takip edilim, ülkemizin huzurunu  bozmasınlar' diyerek talep ettik ama vermediler. Daha sonra İsrail verdi.  Bozuldu, tamir edip göndermediler. Şimdi ne yaparlarsa yapsınlar. Türk  mühendisleri, ay yıldızlı patendi göğsüne çaka çaka insansız hava araçlarımızı  yapıyorlar. Teröristler kaçacak delik arıyor." diye konuştu.

Terörle mücadelede çok fazla işi 6 İnsansız Hava Aracı ile  yaptıklarını anlatan Soylu, şöyle devam etti:

"Bugün 6 tane daha teslim alıyoruz. Bundan 2 ay sonra bir 6 tane daha  teslim alacağız. Bundan 2 ay sonra bir 6 tane daha teslim alacağız. Vay yandı  teröristler. Özellikle bize Doğu ve Güneydoğu konusunda makus talih dayattılar.  Sürekli bize akıl vermeye çalıştılar. Onların hakim olduğu bir masaya bizi  devamlı çağırdılar. 'Bu işi bizim liderliğimizde çözün' dediler. Ama bir taraftan  lojistik destek verdiler diğer taraftan da adamlar göndererek teröristler  yetiştirdiler. Ama onların projeleriyle değil, kendi projelerimizle çözüyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »