23 Mayıs 2018, Çarşamba

Bakan Yıldız'dan 'IŞİD'den petrol alındı' iddiasına yanıt

''Türkiye IŞİD'den petrol aldı'' iddialarını yalanlayan Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin uluslararası itibarı zedelenmeye çalışılıyor" dedi.

15 Eylül 2014 Pazartesi 18:41
Bakan Yıldız'dan 'IŞİD'den petrol alındı' iddiasına yanıt
Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız'dan ''IŞİD'den petrol alındı'' iddiasına yanıt geldi. İddiaları yalanyan Taner Yıldız, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve tüm alışverişini ona göre yapmak zorunda bulunduğunu hatırlattı. Bakan Yıldız, Irak'taki petrol kaynağını Irak'ın bir iç meselesi olarak gördüklerini vurguladı.

Enerji Bakanı, "Birisi Kerkük petrolüne IŞİD petrolü karıştı diyorsa bizim sorunumuz değil. Böyle bir konu bize aktarılmadı, aktarılması halinde buna karşı tavır alacağımızı tüm dünya bilir" dedi.

Haberi veren New York Times gazetesini de eleştiren Yıldız, "Bu haberin kasıtlı yapıldığı kanaatindeyim" dedi. Yıldız, bu tür haberlerle Türkiye'nin IŞİD'i desteklediği itibarının verilmeye çalışıldığını belirtti.
Özellikle batı ülkelerinde böyle bir intiba oluşturulmaya çalışıldığını belirten Taner Yıldız, ''Türkiye batının doğusuna doğru itilmeye çalışıyor" ifadesini kullandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »