Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmen açıklaması

Sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı iddialarıyla ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu, daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması" dedi.

29 Haziran 2017 Perşembe 20:24
Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmen açıklaması
Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanlığını ziyaretinde,  Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Hak-İş'in, her zaman  milletin değerlerinin yanında durduğunu ve doğruların yanında yer aldığını  söyledi. Milletten farklı düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz,  "Milletinle yolda yürürsen mesafe alırsın. 'Milletim ne düşünüyor' diye bakarsan  hiç kimse kaybetmez" ifadesini kullandı.

Taşeronlarla ilgili sorunun çözümüne ilişkin, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın bu konuda bugüne kadar ne söz  verdilerse yerine getirdiklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Taşeronla ilgili Başbakanımızın talimatı var. Maliye Bakanlığımız,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Devlet Personel Başkanlığımız üzerinde  çalışıyor. İnşallah tamamlandığında milletimizin huzuruna gelecek. Halka ne söz  verdiysek mutlaka yerine gelmiştir ama orada bir zamanlama problemi vardı. O da  inşallah Maliye ve Çalışma bakanlıklarının ortak çalışmasıyla çözümlenecektir  diye düşünüyorum. Biz, sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olmanın, bu milleti en  iyi şekilde yönetmenin en önemli unsuru olarak görüyoruz. Her şeyi istişareli  yapacaksınız. Kendi başınıza doğruyu bile yapsanız istişareden uzakta yapmışsanız  mutlaka hata yapma ihtimaliniz artıyor. AK Parti, bugüne kadar diğerlerine  kıyasla en az hatayla bugüne kadar gelmişse, milletin teveccühünü ve desteğini  alıyorsa bunda en büyük pay, milletle beraber yürümesidir, istişareden hiç bir  zaman ayrılmamasıdır."

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK

 Gazetecilerin, sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı  iddialarını hatırlatması üzerine Yılmaz, kendisinin ve bakanlığından bir kişinin  böyle bir açıklaması olmadığına işaret etti. Birilerinin, bu uygulamanın kalkmasını istediğini belirten Yılmaz,  şöyle devam etti: "Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli personel alımı  uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine  bunun, daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır, o  doğrultuda Başbakanlığın talimatı var. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam  edecektir. Üzerinde durduğumuz konu, daha objektif kriterler içerisinde mülakat  bölümünün yapılması, Sözleşmeli öğretmen devam edecek."

 SİVAS OLAYLARI 

 Bakan Yılmaz, 2 Temmuz 1993'teki Sivas olaylarının 24. yılına ilişkin  gazetecilerin sorusu üzerine de şu ifadeleri kullandı:   "Allah, bu millete 2 Temmuz'u bir daha göstermesin. Türkiye'nin gücü,  birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden geçer. Dolayısıyla 80 milyon birlik  ve beraberlik içinde olduğu zaman bu ülke üzerinde plan yapmak isteyenlerin,  hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını düşünüyorum. 2 Temmuz'da hayatını  kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. O olaydan dolayı mağdur olanlara da  'Allah yardımcıları olsun' diyorum. Bir ve beraber olursak Türkiye'yi daha  aydınlık yarınlara ulaştırırız."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »