Bakan'dan flaş 'dokunulmazlık' açıklaması...

Adalet bakanı Bekir Bozdağ "Tüm dokunulmazlıkların kaldırılması söz konusu değil, fezlekelerle sınırlı bir süreç söz konusu." dedi.

18 Mart 2016 Cuma 14:25
Bakan'dan flaş 'dokunulmazlık' açıklaması...
Bakan Bozdağ gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu'unun  "dokonulmazlıkları kaldıralım"  çağrı üzerine Bozdağ,"Tüm dokunulmazlıkların kaldırılması söz konusu değil, fezlekelerle sınırlı bir süreç söz konusu." dedi

MHP İPE UN SERİYOR

MHP bu konuda samimi bir yaklaşım ortaya koymuyor. Partiler bir araya gelip amasız, fakatsız, lakinsiz olarak çalışabilirler. Bunu yapmak için şu şu konumlarda adım atalım demek çok açık şekilde ifade ediyorum ipe un sermektir. Esasen dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemediğini beyan etmektir, samimi olmadığını beyan etmektir. Samimi olan biraraya gelir, talep belli, yapılacak belli onu hep beraber yapmış oluruz. TCK ve özel ceza kanunlarındaki çalışmalarımız devam ediyor, şu anki çalışmalar üzerinde netleşmiş bir şey yok.

Sayın Kılıçdaroğlu'na buradan tutuklama kararına gösterdiği tepki gibi bu akademisyenlerin görüşlerine tepki gösterip, göstermediğini merak ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir tepki göstermedi. PKK'ya teröristlere manevi destek olan bir metne sayın Kılıçdaroğlu katılıyor mu, katılmıyor mu? Akademisyenlerin yayınladığı metne CHP Genel Başkanı olarak imzasını atabilir mi atamaz mı?

AKADEMİSYENLERE DESTEK CANLI BOMBAYA DESTEK OLMUYOR MU?

Siz gerçeğe neden gözü kapalısın, biraz objektif olun. Bu kadar olup bitenlerde terör örgütünün hiç mi suçu yok? Ankara'da onca insanımız şehit oldu. Bu akademisyenlerin destek verdiği canlı bombası tarafından yapıldı. O zaman bu bombayı patlatan terör örgütlerine kalbi, fikri, manevi destek verenlere destek çıkarak bu canlı bombaya destek çıkmış olmuyor mu sayın Kılıçdaroğlu?

CUMHURBAŞKANLIĞI'NA HAKARET SUÇU

Cumhurbaşkanına hakaret suçunu düzenleyen TCK'nın maddesi 90 yıldır bizim ceza kanunumuzda var. Bu madde Cumhurbaşkanlığı şahsını değil; makamını, saygınlığını, mehabetini korumaya dönük olarak konulmuş bir maddedir. Bu maddenin benzeri İtalya, Hollanda, Fransa, İspanya'da Avrupa ülkelerinin tamamında var.

VENEDİK KOMİSYONUNU'NUN RAPORU

Venedik Komisyonu'nun raporunu kabul etmiyoruz.. Hem sen Türkiye'ye taraflı bakacaksın, hem şaşı bakacaksın sonra da bu kabul etmemizi bekleyeceksin. Kabul etmiyoruz

Terörün dini, vatanı, rengi, dili yoktur. Terör nerede olursa olsun uluslararası toplumun birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Avrupa'da saldırı olduğunda herkes yürüdü, Charlie Hebdo olduğunda yürüdü. Fakat Türkiye'de bir saldırı olduğunda kimse tepki göstermiyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »