25 Haziran 2018, Pazartesi

Bakan'dan tüketiciyi rahatlatan haber

Taner Yıldız, elektriğe 3 ay, doğal gaza ise temmuz ayında zam yapılmayacağını açıkladı.

30 Haziran 2014 Pazartesi 5:47
Bakan'dan tüketiciyi rahatlatan haber
Kayseri Valiliği'nin geleneksel olarak düzenlediği Şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Yıldız, elektrik ve doğal gaz maliyetinin kendilerini zorladığını ancak, ham petrol fiyatlarında düşüş öngördükleri için zam yapmayacaklarını söyledi. Bakan Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarını yarın açıklayacaklarını belirterek, şöyle dedi: "Bizim maliyetlerimiz çok arttı. Hem dolar fiyatında, döviz fiyatları itibarıyla, TL karşısında parite arttı, hem de ham petrol fiyatları arttı. Irak'taki siyasi istikrarsızlıklardan kaynaklanan nedenler bizi maliyetlerde zorladı. Ama biz eski mevcut fiyatlarımızla devam edeceğiz. Bu fiyatların düşeceğini bekliyoruz. Maliyetlerde zorlandığımız çok açık. Ama hem petrol fiyatlarının hem de döviz fiyatlarının düşeceğini öngörüyoruz. Elektrik fiyatlarına önümüzdeki 3 ay içinde (Temmuz, Ağustos ve Eylül, doğal gaz da aylık düzenlendiği için Temmuz ayında aynı fiyatlara devam edeceğiz"

Kayseri Valiliği'nin düzenlediği iftar yemeğine, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'la birlikte TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, MHP Grup Başkanvekili Sadık Yakut, Tümgeneral Ali Demiral ve protokol katıldı.

GAZİDEN BAKAN YILDIZ'A 'ÖCALAN DIŞARDA OLACAK MI?' SORUSU

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, iftar yemeğinin ardından şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin masalarını dolaşarak sohbet etti. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Mete Kurt, Bakan Yıldız ve MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile sohbetinde süreçten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Gelişmelerin şehit ailesi ve gazileri rahatsız ettiğini belirten Kurt, "Gelişmelerden camia olarak tedirginiz. Önümüzdeki Ramazan ayında Abdullah Öcalan dışarda kalacak mı?" diye sordu. Bakan Yıldız da "Biz sizden daha az hassas değiliz. Önümüzdeki Ramazan ayında Öcalan dışarıda olmayacak. Bu o kadar kolay bir iş değil’ dedi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »