21 Haziran 2018, Perşembe

Bakanlıktan Soma açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Soma'daki maden faciası hakkında ''ihmalkarlık'' olduğu iddialarını yalanları.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 7: 0
Bakanlıktan Soma açıklaması
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ''Kazanın meydana geldiği ocakta daha önceden eksiklikler tespit edildiği ve cezai yaptırımlar uygulandığına ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır'' değerlendirmesinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, internetteki bazı haber sitelerinde Soma'daki maden kazasıyla ilgili, kazanın meydana geldiği ocakta daha önceden eksikliklerin tespit edildiği ve cezai yaptırımların uygulandığı yönünde haberler çıktığı belirtildi.

Kazanın meydana geldiği ocakta daha önceden eksikliklerin tespit edildiği ve cezai yaptırımların uygulandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığının bildirildiği açıklamada, şu bilgilere yer yerildi:

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sezgin Tanrıkulu'nun, 22 Ekim 2013 tarihinde verdiği soru önergesi ve bu soru önergesine bakanlığımızca verilen cevap, Soma’da faaliyet gösteren ve 1 Ocak 2014'te faaliyeti sona eren Uyar Madencilik Enerji Sağlık Turizm San. Tic. Ltd. Şirketi ile ilgili olup, 13 Mayıs 2014'te iş kazasının meydana geldiği Soma Kömür İşletmeleri AŞ ile ilgisi bulunmamaktadır."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »