Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun 5. kez geri döndü

İstanbul İl Müftülüğü’nce 4 kez sürülen İstanbul Bakırköy İlçe Müftüsü Zakir Uzun, yeniden Bakırköy müftülüğüne geri döndü.

12 Mart 2018 Pazartesi 18:34
Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun 5. kez geri döndü
CNN Türk'te yer alan habere göre,  Zakir Uzun Bakırköy Müftüsü olarak görev yaparken 2004’te Çorlu’ya gönderildi. Çorlu’nun daha küçük bir ilçe olduğunu belirten Zakir Uzun karara itiraz etti. Mahkeme kararıyla geri döndü. Daha sonra sırasıyla Mersin ve Kütahya’ya gönderildi. Her ikisinde de mahkeme kararıyla Bakırköy’e döndü. Daha sonra Osmaniye’ye atandı. Bu karara da itiraz etti. Gazetelere verdiği “Paralel yapı benimle uğraşıyor” beyanları nedeniyle de, 2014 yılında Bakırköy’e dönemeden Tekirdağ’a sürüldü ve maaş kesim cezası aldı. Avukatı Zeki Bulgan aracılığıyla bu karara da itiraz etti.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi 30 Kasım’da aldığı kararla Zakir Uzun’un gazeteye beyanda bulunmasını düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirdi ve yürütmenin durdurulması kararı verdi. Zakir Uzun beşinci kez Bakırköy Müftülüğü görevine dönmüş oldu. Zakir Uzun göreve dönmesini sosyal medyadan da duyurdu.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »