Balbay: Örttüğü sürece AKP kirlenmeye devam edecek

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, AK Parti'nin yolsuzluk ve rüşvet iddialarını örtmeye çalıştığını iddia ederek, "AKP'nin bu çabası, kirli bir gömleğin üzerine temiz bir gömlek geçirip 'temizlendim' demeye benziyor. AKP bu iddiaları örttüğü sürece kirlenmeye devam edecek" dedi.

6 Ocak 2015 Salı 17:43
Balbay: Örttüğü sürece AKP kirlenmeye devam edecek
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 4 eski bakan ile ilgili TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu'nu kararını 'Yüce Divan'a gitmesin' yönünde açıkladığı sırada DHA İzmir bürosunu ziyaret etti. Balbay, 1985 yılında rüşvet almak ve görevi kötüye kullanmak iddialarıyla Yüce Divan'a sevk edilen mileltvekili İsmail Özdağlar'ı hatırlatarak, "Özdağlar'ın 25 bin liralık rüşvet iddiası bütün akçeli konulara rahat bakan Turgut Özal'ı bile rahatsız etmişti. Aksaray'daki bir kadehin bin lira olduğu söyleniyor, demek ki 25 kadeh parası bile Yüce Divan'a gitmeye yetmişti. Anavatan ve Doğru Yol Partisi birbirini vura vura çöktüler. Bugün komisyonun kararı ne olursa olsun Meclis'te yeniden oylanacak. AKP'nin bunu örtmeye çalışması kirli bir gömleğin üzerine temiz bir gömlek geçirip 'temizlendim' demesine benziyor. Örttüğü sürece AKP kirlenmeye devam edecek. Bu tür konular öksürük gibidir. İçinizde tutabilirsiniz ama eninde sonunda ortaya çıkar. AKP kimseyi Yüce Divan'a göndermeyerek tartışma dışı tuttuğunu düşünebilir ama bitmeyecek, devam edecek" dedi.

"İKTİDARIN KÖTÜLÜĞÜ DEĞİL KENDİ İYİLİĞİMİZİ ANLATACAĞIZ"

CHP'nin topluma iktidar seçeneği sunmak zorunda olduğunu vurgulayan Balbay, "Sadece AKP'yi eleştirmekle olmaz. AKP'nin eksiklerini vurgulamak işin yüzde 40'ı. Yüzde 60'ı bu ülkeyi bizim daha iyi yöneteceğimize halkı inandırmamız gerekiyor. Daha temiz bir toplum seçeneği sunmamız gerekiyor. AKP'den yardım alan 27 milyon kişi var. Bu insanlar yardım almaya devam edecek ama kazanımların CHP döneminde olabildiğince eşit paylaşılacağını anlatacağız. Aile sigortası gibi projelerle geliyoruz, Ocak ayı ortasından itibaren bunları anlatacağız. İktidarın ne kadar kötü olduğunu anlatmak ikinci durum, biz kendi iyi olduğumuzu anlatmalıyız" dedi.

"CHP KORO HALİNDE KONUŞACAK"

CHP İzmir Milletvekili Balbay, CHP'nin koro halinde konuşmayı öğrendiğini belirterek, "22 millevtekili ve PM üyesi eş zamanlı olarak 22 kente gitti ve bir çalışma yaptı. Önümüzdeki hafta farklı bir gündemle yine Anadolu'ya gideceğiz. Bu çalışmanın adını 'CHP'den sesler korosu' koyduk. Partide koro halinde konuşabilme aynı şeyi söyleyebilme kültürü oluştu. Seçim bildirgemiz açıklandıktan sonra da bu bildirgenin Anadolu'da anlatıcıları olacak" dedi.

"YENİDEN ADAYIM"

CHP İzmir Milletvekili Balbay görev süresinin 2.5 yılını cezaevinde geçirdiğini hatırlatarak, İzmir'e dair hayalleri olduğunu, kentin kültür patlaması yapabilmesi için projelerini önümüzdeki haftalarda açıklayacağını söyledi. Balbay, "Milletvekilliğine yeniden adayım. Üniversiteyi burada okudum, mesleğimin ilk dokuz yılını İzmir'de geçirdim. Her yerinde ayak izim var. Bütün İzmir'de önseçim olursa iyi bir yarış olacağını düşünüyorum ve ben de bu yarışa girmeyi ve sonucuna göre aynı inançla yola devam etmek istiyorum" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »