21 Mayıs 2018, Pazartesi

Balerine tayt yasaklandı mı?

"Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, balerine taytı yasakladı" Peki gerçekten yasakladı mı?

1 Ekim 2014 Çarşamba 19:50
Balerine tayt yasaklandı mı?
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada imzasıyla, genel müdürlük ve il müdürlüklerinde görev yapan memur, sözleşmeli personel, geçici görevli personel, işçi ve temizlik şirketi personelinin kılık ve kıyafeti hakkında bir genelge yayınlandı.

Tüm personel için geçerli olan genelgede "Kurum içinde sporcu atleti, kolsuz penye, şort, tayt, streç kot, sandalet, terlik, çivi topuklu ayakkabı, abiye vb. giyilmeyecek." denildi. Genelgeye aykırı hareket edenler hakkında ise yasal işlem yapılacağı bildirildi. 

Genelgenin ardından bu haber "Balerine tayt yasağı" başlığıyla hızla yayıldı. Peki gerçekten balerine tayt yasaklandı mı?

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yaptı. Yetkililer genelgenin 657'ye tabii olan devlet memurları için geçerli olduğunu ancak 1309'a bağlı olarak çalışan devlet sanatçılarını kapsamadığını söyledi. Sosyal medyanın etkisiyle genelgenin yanlış anlaşıldığını belirten yetkililer sanatçılar için herhangi bir yasağın olmadığını ve konuyla ilgili basın açıklaması yapılacağını ifade etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »