Balık kıtlığı tezgahları vurdu! Kilosu 50 lira...

Batı Karadeniz bölgesinde denize açılan balıkçıların beklentilerin altında av ile dönmesi nedeniyle tezgahlarda balık fiyatları yükseldi.

25 Şubat 2017 Cumartesi 13:45
Balık kıtlığı tezgahları vurdu! Kilosu 50 lira...
Balık kıtlığı yaşanan Karadeniz'de balıkçılar, avdan elleri boş dönüyor. Bu verimsizlik tezgahlara da yansıdı. Balıkçılar az balığı, yüksek fiyattan satarak açığı kapatmayı hedefliyor. Müşteriler ise bu manzara karşısında isyan ediyor.

"KARADENİZ'DE BALIK KALMADI"

Karadeniz'de balık avı beklentilerin altında kalınca tezgahlardaki balık fiyatlarında yükselmenin de önüne geçilemiyor. Avdan elleri boş dönen balıkçılar Karadeniz'de balığın kalmadığını dile getirerek, "Yerli balık çok az çıkıyor. Genelde barbun, istavrit ve mezgit balığı var ama bunlarda çok az. Bölgemizde balık olmayınca İstanbul, Marmara bölgesi ve diğer bölgelerden balık almaya gidiyoruz. Balık fiyatları uçuyor adeta, çok yüksek. Bunun nedeni yanlış avlanmadan kaynaklanıyor. Alıcı çok şikayetçi, satışlar durdu derecesinde yavaş" diye konuştu.

MÜŞTERİLER İSYAN ETTİ

Öte yandan balık tezgahlarını gezen bazı müşteriler ise Sarıkanat'ın kilosunun 50 TL'ye çıkmasını eleştirerek, "Mümkün değil alamayız. Sarıkanat'ı en son 15 TL'den almıştım, fiyatı düşene kadar bekleyeceğiz galiba" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »