Balıkesir'de bugün neler oldu?

Balıkesir Burhaniye'de, zeytinyağlı yemek yarışması düzenlendi.

27 Ocak 2013 Pazar 22:17
Balıkesir'de bugün neler oldu?

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamındaki organize edilen zeytinyağlı yemekler yarışması büyük ilgi gördü.

Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi'nde, yemekler, börekler ve tatlılar kategorisinde düzenlenen yarışmaya 35 kişi 41 yemekle katıldı.

Yarışma sonunda, yemek kategorisinde Ayşe İşgör "İçli Hamsili Pilav" ile börekler kategorisinde Sonnur Yıldız "Su Böreği" ile tatlılar kategorisinde ise Bakiye Develioğlu "Midye Tatlısı" ile birinci oldu.

Dereceye girenlere Kaymakam Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı Fikret Akova tarafından plaket ve altın verildi.

-Burhaniye'de resim sergisi açıldı-

Burhaniye'de resim sergisi açıldı.

Burhaniye 9. Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi'nde açılan sergide, Fikret Sarı Resim Atölyesi öğrencilerinin eserleri yer aldı.

Sergide 32 resim beğeniye sunuldu.

-Fotoğraf sanatçılarının sergisi-

Balıkesir Fotoğraf Sanatçıları Derneği (BASAF) üyeleri, Burhaniye 9. Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında sergi açtı.

Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi'nde sergide, 43 fotoğraf ve 8 karikatür beğeniye sunuldu.

BASAF üyesi, fotoğraf sanatçısı Yüksel İpek, Türkiye'nin değişik yerlerinde daha önce sergiler açtıklarını ifade ederek, festivale katılarak, sanatseverleri fotoğraf sanatıyla buluşturduklarını kaydetti.

-Edremit ve Akçay EMITT'te tanıtıldı-

Edremit ile Akçay, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) tanıtıldı.

Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Zeytinin Başkenti Edremit" sloganıyla Edremit'i tanıttıklarını söyledi.

Fuarın 3 numaralı salonunda stant açtıklarını dile getiren İnceoğlu, "Bizler ilçemiz Edremit'i, beldeleri ve köyleriyle her zaman bir bütün olarak gördük ve öyle görmeye devam ediyoruz. Edremit'imiz bir bütün olarak ürettiği zeytin yağları, oksijen cenneti Kazdağları ve turizmdeki gelişimiyle hızla cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor" dedi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »